Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Slovácko odjelo z Plzně bez bodů

25.04.2021

Slovácko prohrálo v Plzni ve 29. kole 1:2. Domácí šli do vedení díky brance, o kterou se postaral Ba Loua. Před přestávkou srovnal Kalabiška a modro-bílí šli do druhé půle s vyrovnaným výsledkem. Nakonec ovšem rozhodla střela Kalvacha po rohovém kopu.

V Plzni prožilo Slovácko velmi náročný první poločas. Hosté ještě začali poměrně aktivně, když se do útočné akce zapojil útočný trojzubec Navrátil, Kliment, Petržela. Následně ovšem převzali iniciativu Plzeňští. Prvním varováním byla hlavička Brabce mimo.

První velkou šanci Ba Louy ještě Slovácko přestálo, jenže podruhé už po brejkové situaci Adriel Ba Loua Nemravu střelou na zadní tyč překonal. Křídelní hráč domácích měl i další dvě šance. Nejdřív jej vyslal Beauguel a skvěle zasáhl Nemrava, který tým podržel i po nepřesné přihrávce Kalabišky.

Slovácko se přibližně po dvaceti minutách dokázalo vymanit z tlaku Plzně a hru zklidnit. Ve 33. minutě ovšem přišla pro celý tým velmi nepříjemná zpráva, kdy hřiště musel kvůli zdravotním potížím opustit Hofmann, kterého nahradil Šimko.

Přestože v prvním poločase hrozila především Plzeň, do kabin se nakonec odcházelo za nerozhodného stavu. Po dvou standardních situacích se k centru dostal Sadílek a našel ve vápně hlavu Jana Kalabišky, který poslal míč přesně do rohu branky.

Do druhé půle hosté vstoupili velmi aktivně a dobře napadali. Nedařilo se jim ovšem dostávat do větších příležitostí a po šedesáté minutě už byla hra srovnaná. V 73. minutě po rohovém kopu dostal příležitost Lukáš Kalvach a prostřelil všechny hráče ve vápně.

V závěru mělo Slovácko několik příležitostí ke srovnání. Nejdřív po standardní situaci ve velké šanci nedostal míč do sítě Kalabiška. Střela Kubaly o zem skončila těsně mimo. Poslední příležitost utkání měl po centru zprava Kohút, ale míč neusměrnil mezi tři tyče.

Příští utkání je v plánu na sobotu  1. května. 1. FC Slovácko nastoupí proti FK Mladá Boleslav. Začátek klání je v 17:00 na Hřišti Slovácka.


Zdroj: 1. FC SLOVÁCKO