Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Slovácko remizovalo v Olomoucí

07.04.2021

Zápas plný šancí skončil remízou Slovácka v Olomouci. Přestože Slovácko mělo řadu příležitostí a dvakrát za brankářem domácích zvoněla tyč, veze si z Hané jen bod. To ovšem znamená, že se na třetím místě posouvá před Jablonec o bod.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a uvedlo se dvěma šancemi Jurečky. Nejdřív se dostal do úprku společně s Klimentem a jeho střelu z hranice vápna vyškrábl Mandous na roh. O něco později se dostal Jurečka do šance potom, co se k míči dostal Petržela a předložil mu míč ke střele zevnitř šestnáctky. Jenže ofenzivní hráč hostů poslal míč mimo.

Šance ovšem měli i Hanáci. Po brejku Gonzáleze hlavičkoval těsně mimo pravé tyče Breite. Další šanci měl Yunis, ale Nemrava předvedl dobrý zákrok, stejně jako o něco později Hofmann, který za brankáře Slovácka zaskočil na brankové čáře.

Nastala pasáž utkání, ve které Sigma dokázala hráče v bílém zatlačit, ale obrana dokázala ve spolupráci s Nemravou veškeré šance zneškodnit. V závěru poločasu pak mělo naopak Slovácko šanci skórovat, ale brejk čtyř hráčů neskončil výraznější šancí, Mandous nemusel vůbec zasahovat.

Druhý poločas výrazně ovlivnilo počasí. Oproti slunečnému prvnímu poločasu se na hrací plochu začaly snášet přívaly sněhu a rozhodčí brzy musel sáhnout po oranžovém míči, následně došlo i na technickou pauzu pro úpravu čar.

V hustém sněžení bylo k vidění méně šancí. Dvě šance měl Zmrzlý, zvláště proti tutové příležitosti po centru Gonzáleze zasáhl výborně Nemrava. Velkou šanci mělo i Slovácko, ale brejk tří hráčů na osamoceného Hubníka vyzněl do ztracena.

Poslední čtvrthodinku už zase zkrášlilo nad trávníkem slunce a přišla obrovská šance Slovácka. Petrželovu tečovanou střelu srazila do hřiště tyč a Kohút ještě vybojoval pro Sadílka, který v trefil břevno odkryté branky.

V závěru Kliment vyslal do šance Kubalu, ale ten nepropálil obránce před sebou. Drtivý tlak Slovácka v posledních minutách vedl k řadě standardních situací před brankářem Mandousem, ten ovšem odolal a oba týmy si body rozdělily.

Zdroj: 1. FC SLOVÁCKO