Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Na úvodní přípravný kemp reprezentace zamíří Gazda a Dufek

30.03.2021

Hned dva hokejisté extraligového týmu PSG Berani Zlín figurují v úvodní nominaci na první kemp hokejové reprezentace České republiky. Pozvánku od kouče národního týmu Filipa Pešána obdrželi obránce Daniel Gazda a útočník Jan Dufek. Česká reprezentace startuje dlouhou přípravu na mistrovství světa, které letos proběhne na přelomu května a června v lotyšské Rize.

Reprezentační trenér Filip Pešán pozval na úvodní kemp celkem 23 hráčů, kterým skončila sezona na klubové úrovni. Úvodní třídenní kemp se uskuteční v pražské Tipsport aréně v Holešovicích a proběhne v termínu od úterý 30. března do čtvrtka 1. dubna 2021. S výjimkou tří hráčů z Kontinentální hokejové ligy je výběr složen výhradně z mladých hokejistů Tipsport extraligy. Hráči se budou hlásit předposlední březnový den na srazu v 15:30 hodin a během třídenního přípravného kempu je čekají čtyři tréninky. 

Třiadvacetiletý bek Daniel Gazda (narozen 13. 8. 1997) zažil reprezentační premiéru v letošní sezoně během prosince, kdy se představil poprvé v národním týmu na Channel One Cupu v Moskvě. Podal velmi dobrý výkon a v utkání proti Švédsku vstřelil první reprezentační gól. Nechyběl ani na další akci Euro Hockey Tour ve Švédsku. Celkem v reprezentaci odehrál 5 zápasů a vstřelil 1 gól. Zlínský odchovanec má za sebou nejlepší sezonu v extralize, když nasbíral v klubovém hodnocení mezi obránci nejvíce bodů a byl nejlepší i v počtu branek. Gazda odehrál v letošní sezoně za Berany 47 zápasů a zaznamenal 17 kanadských bodů za 5 gólů a 12 asistencí.   

Čtyřiadvacetiletý útočník Jan Dufek (narozen 20. 2. 1997) letos neměl příliš vydařenou sezonu, když se na jeho výkonnosti podepsalo i zranění. Nastoupil pouze k 26 zápasů a připsal si 7 kanadských bodů za 2 góly a 5 asistencí. Odchovanec brněnského hokeje zažil reprezentační premiéru v únoru 2020 na Švédských hrách, kde odehrál 2 zápasy. Do reprezentace nakoukl už na jaře 2019, kdy absolvoval tréninkový kemp na začátku přípravy na světový šampionát v Bratislavě.

Národní tým plánuje tři přípravné kempy a poté začne zápasová prověrka. Reprezentace sehraje úvodní přípravný zápas 22. dubna ve Vídni s Rakouskem, poté již čeká dalších osm přípravných zápasů včetně květnových Českých hokejových her v Praze. Češi vstoupí do šampionátu v Lotyšsku v pátek 21. května duelem s Ruskem.

Zdroj: Berani Zlín