Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Berani mají jasno o svém trenérovi

24.03.2021

Extraligový tým PSG Berani Zlín má jasno o pozici hlavního kouče pro extraligový ročník 2021/22. Zlínské hokejisty povede do čtyřiapadesáté sezony v nejvyšší soutěži opět hlavní trenér Robert Svoboda, který s vedením klubu podepsal roční smlouvu s opcí.

Trenér Svoboda dovedl Berany již třikrát do vyřazovacích bojů v play off, ale v letošní sezoně zůstaly dveře do předkola vyřazovacích bojů zavřeny. Zlín obsadil v základní části až třinácté místo a sezonu předčasně ukončil již na začátku března. Robert Svoboda nastoupil na střídačku extraligového týmu Zlína v listopadu 2016, kdy vystřídal odvolaného Rostislava Vlacha. S výjimkou pár měsíců na začátku sezony 2019/20 působí na pozici hlavního trenéra v Baťově městě téměř pět let. 

Vizitka hlavního trenéra PSG Berani Zlín

Mgr. Robert Svoboda se narodil 23. července 1967. Ve Zlíně působil celkem devět sezon v nejvyšší soutěži. Na pozici obránce odehrál v první lize 280 zápasů a připsal si 38 bodů za 16 gólů a 22 nahrávek. Největší úspěch si připsal hned v premiérové sezoně 1984/1985, kdy nastoupil k šesti utkáním a stal se členem týmu, který vybojoval historický první medaili pro Zlín v podobě bronzu.

Žlutomodrý dres oblékal až do roku 1994 a po skončení kariéry se začal věnovat trenérské práci u žáků a mládeže. Byl i asistentem trenéra u mládežnické reprezentace České republiky do 19 let. Do podzimu 2016 vedl juniorský extraligový tým a zároveň působil jako vedoucí hokejové akademie. 

V listopadu 2016 byl povolán k seniorskému týmu Zlína a z trenérské pozice odvrátil v sezoně hrozbu baráže. V dalších dvou sezonách dovedl tým do předkola vyřazovacích bojů v play off, kde Berani vypadli až po boji v sériích proti Olomouci a Mladé Boleslavi. 

Zpátky k A týmu se vrátil v říjnu 2019 místo odvolaného Antonína Stavjani a opět s týmem postoupil do vyřazovacích bojů. Loňské play off však bylo vzhledem k výskytu koronaviru zrušeno a série předkola s Olomoucí nedohrána. 

Robert Svoboda je držitelem nejvyšší trenérské licence A.

Zdroj: PSG BERANI ZLÍN