Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínští Berani na domácím ledě opět podlehli Olomouci 1:4

13.12.2020

27. kolo Tipsport extraligy je minulostí. Zlínští hokejisté za sebou mají druhé utkání během dvou dnů. A bohužel je v neděli na domácím ledě znovu dokázal přehrát moravský soupeř z Olomouce. Opět se v této sezóně opakoval výsledek 1:4, dva góly hostů vsítil zlínský odchovanec Jan Káňa. Čestný úspěch domácích si připsal útočník Zdeněk Okál.

První třetina

Třetí moravské střetnutí Zlína a Olomouce v této sezóně odstartovali aktivněji hosté. Dostali se i k první výhodě přesilové hry po vyloučení Okála, nedokázali však vytěžit gólový zásah. Stejně tak si olomoučtí vedli i při dalších vyloučení Köhlera. Příležitost početní výhody dostali i Berani po vyloučení Jiřího Ondruška za zdržování hry. Nevedli si ale o nic lépe než hosté, a pořádně brankáře Lukáše nedokázali zaměstnat. Těsně před koncem do nebezpečné šance namazal soupeři Gazda, na druhé straně nadějně pálil Ondráček, skóre se ale v první třetině neměnilo.

Druhá třetina

Prostřední dějství odstartovali lépe hosté a jako první se dočkali gólového zářezu. Po zmatcích před zlínskou brankou se k odraženému puku dostal Jan Káňa a uklidil puk za záda domácího gólmana Hufa. Po 20 sekundách už to bylo o dvě branky. Jan Bambula ujel všemu a všem, nacpal se před Hufa a zakončil přesně. A aby toho nebylo málo, další dvě minuty inkasoval za krosček Karafiát. Přesto ve vlastním oslabení zahrozil Pavel Sedláček, jehož únik zastavila až tyčka za zády Lukáše, a Berani se dokázali ubránit znovu.

Do hry se mohl Zlín vrátit při další přesilové hře, vytvořil si několik šancí, gól ale nepadl. Naopak nepřesnou přihrávkou poslal Honejsek do úniku Olesze a a při bránění ho hákoval, čímž srovnal poměr sil na ledě. Ihned po návratu mohl své zaváhání napravit, při úniku 2 na 1 hledal Vopelku, kterému chyběly ke gólové radosti centimetry. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, byly k vidění šance, další branky ale nepadly.

Třetí třetina

Třetí část zahájili Berani sérií přesilovek. V té první Řezníček trefil další tyč, během druhé dvakrát nebezpečně pálil Ondráček. Gólové trápení ale zlínští znovu neprotrhli. Do úniku se naopak dostal Olomouc, Ferenc fauloval a hra 5 na 4 se přelila ve prospěch hostů. A Kohouti znovu udeřili, pěkně sehranou akci uklidil do odkryté branky Jan Knotek.

Jiskru naděje vykřesal povedenou střelou nad rameno Lukáše Zdeněk Okál. Radost Beranů ale trvala sotva minutu. Do dalšího úniku pláchl Káňa, přebruslil zlínské beky, zavěsil pod břevno a připsal si druhý gól v utkání. Skóre se do konce utkání již nezměnilo, a tak si tři body odváží zpět na Hanou hosté z Olomouce.

Foto: HC PSG Berani Zlín