Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hokejoví Berani ztratili domácí zápas s Vary v posledních vteřinách

30.11.2020

Zlínští Berani tentokrát zvládli vstup do utkání, na výhru proti Karlovým Varům to nicméně na domácím ledě nestačilo. Na góly bohatá třetí třetina přinesla ránu do vazů, kdy Zlín inkasoval v oslabení dvě vteřiny před koncem. První gól vstřelil Antonín Honejsek, dvakrát se v nedělním utkání střelecky prosadil Zdeněk Okál, v oslabení skóroval Bedřich Köhler. Berani nakonec na domácím ledě podlehli soupeři těsně 4:5.

První třetina

Čím Berani poslední zápasy trpěli, tím v dnešním utkání naopak zaskočili Energii. Ve druhé minutě utkání se po přihrávce Šlahaře rychlou a přesnou střelou prosadil Antonín Honejsek a protrhl špatné vstupy zlínských do utkání. Berani se následně ubránili vyloučení Karafiáta za krosček. O první početní výhodu v utkání přišli, když předvedl gesto fair play Jakub Herman a odvolal vyloučení hostů. V polovině třetiny Kašík skvěle zasáhl při úniku Varů a zakončení Mikúše, vyznamenal se také při teči Hladonika.

Početní výhodu si zahráli i Berani a rázem to bylo o dva góly. David Nosek napřáhl a před brankou tečoval za záda gólmana Novotného Zdeněk Okál. Nic na tom nezměnila ani coach challenge trenérů Varů, reklamujících postavení v brankovišti. Gól platil. Z následného úniku mohl ještě přitopit Varům Jakub Herman, nezakončil ale přesně. Dvě minuty před koncem třetiny se dostaly do hry také Vary. Po šesti vteřinách přesilové hry napřáhl Petr Šenkeřík a prostřelil vše, co stálo v cestě.

Druhá třetina

Druhá třetina začala dobrým únikem a přihrávkou Zdeňka Okála na Kubu Šlahaře, kterou ale zlínské křídlo nedokázalo nasměrovat do odkryté branky. Na druhé straně bohužel znovu udeřily Vary. Nahrávku skrz brankoviště smolně tečoval Pavel Kubiš přímo na Vondráčka, který uklidil do odkryté branky.

Berani se pak museli bránit početní nevýhodě 5 na 3 při vyloučení Ference a Řezníčka. Zlínská obrana přesilovce Varů odolala, Kašík těsně po skončení početní nevýhody skvěle zasáhl při úniku Beránka. Zlín poté přidal tempo, před Novotným dobře tečoval Hejcman, Kubiš trefil tyč. Další oslabení po vyloučení Ference Berani přežili, navíc po šikovném odrazu mohl sám před Novotným udeřit Pavel Kubiš. V rychlosti ale nedokázal puk zvednout.

Třetí třetina

Poslední část utkání začali Berani znovu oslabením, tentokrát to ale bylo ku prospěchu. Jakub Herman vyvezl puk a předal Bedřichu Köhlerovi, který zcela sám mířil přesně. A o čtyři minuty později bylo ještě veseleji. Z kruhů napřáhl Zdeněk Okál a podruhé v utkání rozvlnil síť za Novotným.

V polovině třetiny po závaru před Kašíkem skórovaly znovu Vary, puk dorážel Jakub Lauko. Podruhé v utkání přišla ke slovu trenérská výzva a video. Gól byl nakonec uznán a Energie snížila. A za další dvě minuty byl stav nerozhodně. Podruhé v utkání se trefil Petr Šenkeřík a začínalo se od začátku. Na nerozhodném stavu nic nezměnila ani přesilovka Beranů 5 na 3. Příležitost početní výhody dostaly minutu před koncem také Vary, za hru Zlína v šesti lidech. A dvě vteřiny před koncem bohužel dokázala Energie rozhodnout. Vítězný gól trefil po pěkné kombinaci Libor Zábranský.

Foto: HC PSG Berani Zlín