Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínští Berani po dramatickém závěru odjížděli z Brna s prázdnou

22.11.2020

Berani k 20. kolu Tipsport extraligy ledního hokeje nastoupili v neděli na ledě Komety a v moravském derby bohužel tahali za kratší konec. Inkasovali především v oslabení a soupeři z Brna nakonec podlehli 5:3. 

K 500. zápasu v dresu Beranů nastoupil kapitán Tomáš Žižka, připsal si gólovou asistenci, ale v půlce zápasu bohužel odkulhal do kabiny. Branku vstřelil univerzál Daniel Gazda, když nastupoval na křídle třetí formace, v přesilovce dorážel přesně Antonín Honejsek, naději vykřesal Pavel Kubiš.

První třetina

První třetina začala pro Berany zostra. Za podražení byl vyloučen David Nosek a z přesilovka šla Kometa do brzkého vedení, když puk za Kašíka dotlačil Schneider. Odplata mohla přijít záhy, ale Berani svou první přesilovku v utkání neproměnili. Ve velké šanci se sám před Klimešem zjevil nováček v týmu Hejcman, ale nedokázal zamířit přesně. Naopak v polovině třetiny znovu v přesilové hře udeřila Kometa. Do prázdné branky po dobré kombinaci uklízel puk Mueller. Další velká rána přišla s vyloučením Bedřicha Köhlera na 5 + do konce utkání. Dlouhou početní nevýhodu ale Berani dokázali ubránit. A tím první dějství skončilo.

Druhá třetina

Druhá část pokračovala v podobném rytmu. Kašík se vyznamenal při úniku Pláška, který následně inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Ani třetí přesilovka Beranů ale nepřinesla kontaktní gól. Na druhé straně po vyloučení Šlahaře Kometa svou početní výhodu znovu proměnila, pod břevno se trefil kapitán Zaťovič. V polovině zápasu Kometa udeřila znovu, když se sám před Kašíkem zjevil Mueller a vyhnal našeho gólmana z branky.

Rychlou odpověď nabídl provizorní útočník Daniel Gazda, který ze své nové pozice levého křídla po nahrávce Žižky propálil Klimeše. O chvilku později ale našemu kapitánovi 500. zápas v dresu Beranů zhořkl, když odkulhal do kabiny. Do hry mohl vrátit Berany ve skvelé šanci Jakub Herman, brankář Klimeš ale hokejkou zázračně zasáhl.

Třetí třetina

Třetí dějství odstartovali Berani přesilovou hrou a konečně se dokázali prosadit. Za záda bezmocného Klimeše dorážel centr první lajny Antonín Honejsek. Dobře pak pálil Šlahař i Ondráček, Klimeš ale odmítl inkasovat. Pět minut před koncem už byl ale bezmocný, po krásné kombinaci Honejska se Šlahařem stál na konci gólové akce Pavel Kubiš a Beranům tak svitla naděje. Kontaktní gól vlil krev do žil, před brankou Komety bylo živo, dobře pálil Sedláček a nebezpečně dorážel Vojta Dobiáš. Kometa se ale nehodlala vzdát a po závaru před Hufem zbrzdilo Berany vyloučení Dana Gazdy. Berani se ubránili a zkusili hru v power play. Dramatický závěr ale ukončila branka Komety do prázdné branky.

Zdroj a foto: HC PSG Berani Zlín