Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sáblíková bude závodit na kole - na Drásalovi ji čeká 117 km

01.07.2020

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se po několika letech představí v cyklistickém závodě. Trojnásobná olympijská vítězka a hvězda dlouhých tratí nastoupí v sobotu do druhého dílu Kola pro život, kterým bude Bikemaraton Drásal, který se pojede v sobotu 4. července v Holešově. Sáblíková se přihlásila na trasu A a čeká ji tak 117 kilometrů.

Akci s centrem v Holešově na Zlínsku ale nepovažuje za klasický závod. "Chci hlavně dojet. Přeci jen mě čeká 117 kilometrů, převýšení téměř čtyři tisíce metrů. Abych pravdu řekla, tak takovou vzdálenost jsem na biku nikdy nejela. Z Livigna mám nastoupáno 3700 metrů asi pět let zpátky, takže Drásal bude asi docela drsný," řekla třiatřicetiletá sportovkyně.

Sáblíková je několikanásobnou českou cyklistickou šampionkou, v seriálu Kolo pro život ještě nikdy nestartovala. "Už několikrát jsem se chtěla závodů zúčastnit, ale bohužel se nám to vždycky krylo s nějakým soustředěním. Teď to konečně vyšlo, protože jsem zjistila, že se Drásal jede den před začátkem našeho soustředění na Slovensku, takže to mám po cestě," přiznala.

S ohledem na náročný profil závodu předpokládá, že na trati stráví šest až sedm hodin. "Nesmím to úplně přepálit, bude to úplně něco jiného než jet etapák na silnici, který máte za tři hodiny za sebou. Tam vám stačí dva bidony, gel a tyčinka. Tohle bude o něčem jiném. I proto už jsem se dívala na profil trati, hned po startu je tam docela velký kopec, takže to od začátku bude těžké. Koukala jsem se i na občerstvovací stanice, kde přesně jsou, abych si rozvrhla, co si kde dám, ať pak neztrácím čas," uvedla Sáblíková.

V závodě se představí i další rychlobruslaři v čele s Nikolou Zdráhalovou. Zda ale pojedou společně, se ukáže až na trati. "Plán je takový, že bychom chtěli jet minimálně půlku spolu, pak se uvidí, kdo na tom jak bude. Pokud někdo tak dobře, že by ho ostatní brzdili, tak nemá cenu čekat. Kdo bude chtít, může odjet. Základ je ale nepřepísknout začátek," řekla.

Hlavní pro Sáblíkovou bude, aby do cíle dojela s dobrou náladou. "Chci nastavit rozumné tempo, abych věděla, že až přijedu do cíle, tak se budu moct smát. Ne skučet, že mě všechno bolí," pousmála se.

Program závodů ZDE