Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Tenisový turnaj mladšího žactva JUNIOR CUP

16.06.2020

Druhý červnový víkend patřil v areálu klubu TC BAJDA Kroměříž celostátnímu tenisovému turnaji mladšího žactva „JUNIOR CUP“. Mezi dětmi byl o turnaj velký zájem a během 3 dnů jsme viděli napínavé tenisové  zápasy 66 dívek a chlapců ve věku 10-12 let z celé ČR.

Na turnaji se předvedlo také 17 kroměřížských tenistů. Turnaj  skončil velkým úspěchem domácích hráčů, neboť Nikola Dvořáková vyhrála dvouhru i čtyřhru a Marian Veselý si vybojoval druhé místo ve čtyřhře.

Nikola Dvořáková potvrdila na turnaji svou vzrůstající formu. Po cestě do finále dvouhry povolila soupeřkám pouhé 3 gemy. V dramatickém finálovém zápasu s Viktórií Novákovou (Tenis Slovácko) Dvořáková otočila nepříznivě se vyvíjející stav, kdy  po těsně prohraném prvním setu vybojovala set druhý  a nakonec i závěrečný supertiebreak. Výborně si vedla Dvořáková i ve čtyřhře spolu s přerovskou Nikolou Pospíšilovou, kdy  ve vyrovnaném utkání proti V.Novákové (Tenis Slovácko) a K.Šmídové (SK Zlín)  po dramatické koncovce  zvítězily  4:6 6:3 11:9 a odnesly si zlatý pohár.

Dobře našlápnuto měl ve dvouhře i další domácí talentovaný hráč Marian Veselý, který se probojoval mezi  8 nejlepších hráčů turnaje. Do semifinále ho bohužel už nepustil o něco zkušenější  A. Ondrůšek (Uherský Brod). Veselý byl nakonec úspěšnější ve čtyřhře, ve které spolu  s A. Němcem (Vsetín) vybojoval pohár za  2.místo, když až ve finále chlapci podlehli staršímu a zkušenějšímu páru T. Vomela (HKT Třebíč), M. Klement (Ostrava-Poruba). Ve dvouhře chlapců si odvezl z Kroměříže prvenství favorit turnaje  třebíčský T. Vomela.

Na turnaji příjemně překvapili a výborné výkony předvedli také další kroměřížští hráči:  N. Chalupová, která se probojovala také až mezi 8 nejlepších dívek ve dvouhře, dále  V. Vondráček, M. Bohatý, T. Juřicová,  kteří díky vítězným zápasům  ve dvouhře získali cenné  body do celostátního žebříčku mladšího žactva. Důležité zkušenosti získali na turnaji domácí tenisté M. Vašina, T. Křemeček, P. Homolka a T. Homolka, L. Zavřel, J. Zlámal, R. Kudelová, E. Válková, E. Čechová,  K. Slámková a J. Horáková.

TC BAJDA Kroměříž, z.s. děkuje tímto městu Kroměříž a dalším sponzorům z řad rodičů  dětí závodního tenisu, tj. Zlámalůmi, Vondráčkům, Kudelům, Juřicům a Slámkům  za poskytnutí finanční podpory a drobných dárků pro všechny účastníky turnaje.

Ilustrační foto, zdroj: TC BAJDA KM