Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Bikemaraton Drásal bude 4.7.

01.07.2020

I když ještě stále není jasné, jaký model závodníky a diváky čeká, jedno je jisté. Legenda mezi českými bikemaratony a průkopník MTB podniků v České republice Bikemaraton Drásal České spořitelny letos odstartuje. Závod se tradičně uskuteční pod křídly seriálu Kolo pro život a je naplánován na termín 4. července. 

Zatím nelze s jistotou říci, jaká nastane situace, do jaké míry budou rozvolněné podmínky, a jaká vládní nařízení budou platit. Proto organizátoři pracují s několika verzemi a konečné rozhodnutí sdělí pravděpodobně až v druhé půli června. 

Co je ale nejdůležitější, určitě se pojedou trasy, které dělají Drásala Drásalem. V 5:30 tedy tradičně odstartuje závod Force OBR Drásal,  který je svojí délkou a náročností jedinečnou trasou v České Republice. Následovat bude tradiční trasa A na 117 km a chybět nebude ani půlmaratonská trasa B. Organizátoři zvažují také zařazení trati C a rodinné jízdy. Stejně tak ještě není rozhodnuto, jak budou vypadat dětské závody, ale i v tomto případě platí, že pořadatelé mají zájem o jejich uskutečnění a snaží se nelézt co nejschůdnější možnosti.

Cyklisté o tento závod i letos projevují obrovský zájem a prahnou po příležitosti pořádně šlápnout do pedálů a poměřit si síly s ostatními závodníky. Na každou ze základních tras (A a B) je již nyní přihlášeno více než 300 závodníků. Vzhledem k tomu, že počet závodníků bude muset být regulován, může se stát, že nebudou všichni zájemci uspokojeni. Pokud se ale nařízení rozvolní a bude možné zařadit do závodu více bikerů, nabídnou pořadatelé možnost registrace ještě v den závodu.

Stejně jako v minulých letech se mohou zájemci stát součástí legendárního Bikemaratonu Drásal. Kdo má zájem být spojen s tradicí, hodnotami fairplay a aktivně se podílet na pořádání této akce, má možnost se přihlásit jako regulovčík nebo pomocník při pořadatelské činnosti. Prosíme zájemce, aby se hlásili na info@drasal.cz.

Více ZDE

Související fotografie