Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

MSFL: Hanáci i Spartak získali po bodu

30.05.2016

Předposlední domácí utkání skončilo pro SK Hanáckou Slavii remízou. po duelu s Mohelnicí si tak oba týmy připsaly po jednom bodu.

SK HS Kroměříž - FK Mohelnice 0:0

Obdobný bodový zisk si pak přivezl hulínský Spartak z Hlučína. Před utkáním u souseda v tabulce v Hlučíně byl Spartak v zajímavém tabulkovém postavení. Při našem vítězství by souhra okolností totiž náš tým vynesla na samotnou špici tabulky, reálně do souboje o druhé místo, které dost možná bude postupovým místem do Fotbalové národní ligy. 

Do zápasu Spartak nastoupil s absencemi.Zranění vůbec nepustilo do zápasu Michala Dvořáčka, v rekonvalescenci je Michal Minář a svalový problém přikotvil na lavičku též Michala Vyskočila. Další hráči nastoupili s lehčími zraněními, holt konec sezóny se blíží.

Domácí nastoupili do zápasu aktivně a Spartak se měl co ohánět. V 11. minutě nicméně představil precizní protiútok. Ten po straně dotáhl k pokutovému území Pavel Postava, jeho předložení před branku sice brankář Hampel stopl, míč se ale odrazil přímo k Václavu Ondřejkovi a ten z dorážky nezaváhal. Spartak se ujal vedení 0:1!!!

Spartak mohl omráčeným domácím přidat další zásah o chvilku později. V 15. minutě vedl středem pole naši akci Jarda Laciga, následně Michal Šrom vyslal další centr před branku, odkud však Pavel Postava míč poslal jen těsně vedle!!!

Domácí se vzpamatovali a v 19. minutě se ukázal Libor Chytil, který v ústrety nabíhajícímu Lukášovi představil první ze skvělých zákroků a vyrazil míč.

O chvíli později se znovu radoval ale Spartak. Přímo po rohovém kopu Libor Chytil rychle rozehrál kolmou přihrávkou na Postavu, ten předložil míč Šromovi, jeho centr znovu domácí odvrátili v pokutovém území k našim nohám a nabíhající Tomáš Matoušek rozjásal Hulín podruhé – 0:2!!

Domácí za tohoto stavu nesložili zbraně a zatápěli v našem pokutovém území. V 32. minutě centr zakončil Badalyan hlavičkou vedle branky, v 35. minutě znovu Badaylan další centr na zadní tyči zakončil střelou, kterou pohotově vyrazil Libor Chytil a v 37. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Mac nad branku!

I tak se šlo do poločasové pauzy za stavu 2:0 pro Spartak.

Hlučín do druhé půle nastoupil aktivně a hned v úvodní minuty znovu musel vytáhnout další zákrok Libor Chytil, když vyrazil střelu Lukáše téměř z nulového úhlu. Úspěšně si náš brankář vedl i v 53. minutě, kdy vyrazil další střelu domácích.

Spartak vycházel ze zajištěné obrany a v 58. minutě mohl přidat další zásah. To se David Steiner řítil do pokutového území, jeho střelu ale vybíhající Hampel vyrazil a stav zůstal na podobě 0:2.

Domácí hráli dobře a neustále svými výpady zatápěli naší dobře pracující obraně. Když už se v 65. minutě začala hrotit situace před naším pokutovým územím, vypíchl míč pronikajícímu hráči Hlučína pohotovým skluzem Tomáš Matoušek. K velkému rozčarování pro nezkušené oko blízko sedícího diváka však rozhodčí Vojkovský pískl faul a ukázal na značku pokutového kopu. V něm Badalyan nezaváhal a kop proměnil – 1:2.

Hlučín vstřelená branka povzbudila a hrnul se dále k naší brance. V 70. minutě propadl v defenzivě Michal Šrom a Lukáš se hrnul na naši branku, zakončil ovšem pouze nad ni. V 75. minutě domácí nakonec zužitkovali jeden ze svých mnoha rohů, kdy se k odraženému míči nakonec dostal Badalyan a propálil vše, co mu stálo v cestě. 

Zbývající čas byl o tom, kdo strhne vedení na svou stranu. Napětí zápasu, které se hrálo ve svižném tempu, pomohl nejistý sudí Vojkovský, který občas něco neviděl nebo si s některými situacemi nevěděl rady. Spartak vystřihl pěkný brejk v 85. minutě. Steiner vedl útok a i když jej v pokutovém území domácí zablokovali, iniciativu převzal Postava, ovšem jeho křížná střela skončila vedle branky.

V 90. minutě nahromaděné emoce po zákrocích na Matouška a Pospíšila vybouchly a vyústily v hromadnou strkanici. Na stavu 2:2 to už ale nic nezměnilo.

Spartak si připsal jeden bod a tím dorovnal historický rekord v zisku bodů. K jeho překonání má tým ještě 2 pokusy – příští sobotu doma proti Slovácku „B“ a poté v Břeclavi.


FC Hlučín – SK Spartak Hulín 2:2


Zdroj a foto: oficiální stránky a facebook klubů

Související fotografie