Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zubři doma týmovým výkonem přemohli Chomutov

12.02.2020

První část domácího dvojzápasu proti Chomutovu se hokejistům Přerova vydařila. Piráty v předehrávce 56. kola Chance ligy porazili 3:1. O konečném výsledku hodně napověděla hned první třetina, ve které se svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře dostali do dvoubrankového vedení. Třetí trefu přidali z trestného střílení, hosté ze severu Čech se zmohli pouze na snížení. Oba týmy se znovu střetnou už ve středu.

Krátce po začátku duelu nabral rychlost středem Číp, který zadovkou předal puk Darku Hejcmanovi a ten přesnou střelou otevřel skóre. Petrásek dlouho čekal na větší práci, to Pavlát jí měl dostatek. Vychytal osamoceného Popelku i další velké šance Přerova. Na Šimona Kratochvila, který projel celé hřiště a navrch přebruslil posledního obránce, už však v osmnácté minutě nestačil.

I ve druhé třetině se aktivněji jevili domácí Zubři a Pavlát tak musel několikrát hasit oheň na střeše. Gólovky měli na hokejkách Matouš Kratochvil, Pšurný nebo Hejcman. Ten dostal povedenou křižnou přihrávku od Čípa, ale gólman Pirátů držel Hanáky od třetího gólu zkrátka. Nakonec s ním musel přijít právě Radek Číp, jenž byl faulován během samostatného úniku a Pavláta tak mohl překonat mezi betony při trestném střílení.

V úvodu třetí třetiny se bratři Kratochvilovi postarali o zvonící tyč u Pavláta, zanedlouho ale Zubři putovali na trestnou a Chomutovští trestali. Stloukal napřáhl ke střele, kterou za Petráska protečoval Nicolas Hlava. Chomutovští se nadechovali ke kontaktní brance, domácí už ale žádnou změnu skóre nedopustili ani při závěrečné power-play Pirátů. Velkou kaňkou na utkání zůstává zákrok Nicholase Schause, který po třetí siréně zákeřnou sekyrou zezadu atakoval Matouše Kratochvila.

HC ZUBR Přerov - Piráti Chomutov 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Sestavy: 

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil, Gazda, Běhal, Krisl – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Popelka, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, Dvořák

Piráti Chomutov: Pavlát – Havel, Schaus, Žovinec, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, Suchý, Chlouba – Sklenář, Kverka, Llewellyn – Svoboda, Šagát, Chrpa

foto: hokejprerov.cz