Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Bitva mezi Přerovem a Vsetínem dospěla do nájezdů

23.01.2020

Podruhé v letošní sezoně Chance ligy porazili hokejisté Přerova po samostatných nájezdech Vsetín. Skóre středečního moravského souboje se měnilo ve druhé třetině, Zubři i Valaši si připsali po dvou brankách. O druhý bod si to pak rozdali v loterii plné dovedností. Na přerovské straně exceloval útočník Jakub Navrátil, jenž třemi trefami přisoudil vítězství na stranu MEO. Svěřencům trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře momentálně v tabulce vyšší nadstavby patří třetí příčka.

Zkraje zápasu měli velkou šanci domácí. Popelka nasměroval skvělou křížnou přihrávkou puk na hůl Bodákovi, ten ale proti povyjetému Bláhovi neuspěl. Podobnou šanci měl o pět minut později Moučka, posléze se o jednu z nebezpečnějších střel hostů postaral Procházka. Změnu skóre nezapříčinila ani dvojice po sobě jdoucích trestů Vsetína, a tak si přesilovku na konci třetiny mohli vyzkoušet i zelenožlutí.

Sirénou rozdělenou přesilovku Valaši nevyužili ani navzdory tomu, že byla dvojnásobná. Tempo začali naplno diktovat Zubři. První z velké hromady šancí se jim podařilo zužitkovat až v polovině zápasu, když ukončili pasáž náporu po vyhraném buly a následné dorážce Darka Hejcmana. Vsetín na sebe ale dlouho nenechal čekat a po dvou minutách srovnal krok. Větší důraz před odkrytou brankou předvedl Martin Procházka.

Slovo si za pár desítek vteřin vzal Popelka, který jedovatou střelou připravil další gól pro dorážejícího Darka Hejcmana, ani druhé vedení Přerova však netrvalo dlouho. Jonák našel zpoza branky osamoceného Sebastiana Gorčíka a bylo znovu rychle srovnáno.

Začátek třetí třetiny vypadal na gólovou hitparádu také, to se však později nepotvrdilo. Bláha hned zkraje čaroval proti Matouši Kratochvilovi, chvíli před tím měl štěstí při střele Zbořila. O chvíli později se stoprocentní příležitost naskytla Tůmovi, obě mužstva se pak ale od ofenzívních snah odmlčela a po sérii trestů na obou stranách utkání dospělo do prodloužení.

Moravský souboj nenašel vítěze ani v pětiminutovém prodloužení, v něm ale měli několikrát na mále Vsetínští, když při nich během ostřelování Navrátila stáli všichni svatí. Následovaly tak samostatné nájezdy, v nichž se z bonusového bodu mohli radovat Zubři. Právě Jakub Navrátil napravil dvě nevyužité šance z prodloužení ve všech třech samostatných nájezdech, které bez zaváhání proměnil a postaral se tak o bonusový bod do tabulky na konto Přerova.

HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín 3:2sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Sestavy:

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Kubeš, Krisl, Zbořil, Bodák, Forman, Šnajnar – Navrátil, Pšurný, Doležal – Berger, Hejcman, Popelka – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Dvořák, Süss, Moučka

VHK ROBE Vsetín: Bláha – Smetana, Slováček, Hunkes, Hryciow, Jeřábek, Drtina, Ondračka – Rehuš, Kucharczyk, Jonák – Tůma, Pechanec, Březina – Gorčík, Volf, Procházka – Vítek, Šilhavý, Dostálek

foto: hokejprerov.cz