Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Venkovní sérii zakončili Zubři porážkou

19.01.2020

V předchozích třech zápasech se Zubři radovali z výher, závěrečný souboj venkovní série ale úspěšný nebyl. Přerov sice dokázal v Edenu dvakrát dotáhnout náskok Slavie, ještě ve druhé části však Pražané odskočili do trháku. Svěřenci trenérů Kočary a Grofa sice měli závěrečný tlak a mohli duel 43. kola zdramatizovat, s nepříznivým stavem už ale pohnout nedokázali. Po třech zápasech proto Přerov vyšel bodově naprázdno.

Souboj v Edenu začal velmi aktivně z obou stran. Zubři mohli jít v závěru třetí minuty do vedení, jenže Navrátil rychlou akci zakončil střelou vedle. Mírnou aktivitu pak na svou stranu získala Slavia. Pražané měli k dispozici i přesilovku, v ní však Petráska nepřekonali. Naopak mohl skórovat po křídle unikající Goiš. Přece jen se ale domácím povedlo jít do vedení. V polovině osmé minuty Jiří Doležal našel zcela nepokrytého Vítězslava Bílka a ten se trefil na vzdálenější tyč.

Hanáci po inkasované brance zvýšili snahu a byli za to odměněni. Radek Číp v 15. minutě drze projel obranou a precizní střelou srovnal na 1:1. Modrožlutí byli v závěru úvodní části lepším týmem, přetočit skóre se jim ale nepodařilo. Se začátkem druhé třetiny se navíc museli bránit v oslabení.

To bohužel nezvládli. Kotouč se dostal na modrou čáru k Tomáši Šmerhovi a ten Petráska prostřelil. Odpověď Zubrů však byla blesková. Hned v další minutě si do dobré střelecké pozice najel Jakub Navrátil a ranou pod horní tyč opět srovnal. Přerov následně pohrdl přesilovkou a krátce po ní zase inkasoval. Střelu Jiřího Doležala při přečíslení ještě dokázal Petrásek lapit, ale puk zůstal před bránou, do které ho pohodlně uklidil Marek Ryzák.

Potřetí už ale Zubři vyrovnat nezvládli. Na konci 32. minuty se po buly odrazil kotouč na hůl Jiřího Doležala, který vyhnal Petráska z brány. Do přerovské svatyně tak nastoupil Lukáš Klimeš. Jeho spoluhráči chtěli ještě do konce druhé tercie s nepříznivým stavem něco udělat, leč neúspěšně.

Na začátku třetí třetiny mohlo být se Zubry ještě hůře. Bílek byl totiž ve výhodě zcela sám před Klimešem, který ale výborně zakončení zkušeného forvarda pokryl. Následné oslabení gól nepřineslo, proto Přerov naděje na body stále živil. Se začátkem poslední desetiminutovky hráli Zubři v početní převaze, jenže znovu bez gólového efektu.

Stejně tak si čtyři minuty před koncem v tutovce počínal Tomáš Doležal, a tak už Zubrům nezbývalo nic jiného, než v čase 57:19 reagovat oddechovým časem a zariskovat bez brankáře. Nápor ještě zesílil díky vyloučení, jenže domácí už větší drama nepřipustili. Přerov tak po třech zápasech zůstal bez bodu.


HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Sestavy:

HC Slavia Praha: Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Hovorka, Barák, Ryzák, Veber – Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – Vlček, Kubík, Šteiner – Brož, Kohút, Kubica

HC Zubr Přerov: Petrásek (32. Klimeš) – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Moučka, Süss, Dvořák

foto: hokejprerov.cz