Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zubři vezou tři body z Havířova

12.01.2020

Cenné vítězství vybojovali hokejisté Přerova na ledě Havířova. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se bleskově ujali vedení, Navrátil skóroval už po sedmi sekundách od úvodního buly. O gól napřed se modrožlutí v zápase dostali ještě třikrát. Rozhodující čtvrtou branku zařídila jejich předsezonní posila. Havířovský odchovanec Radek Číp překonal Stezku krátce po vhazování v útočném pásmu. Zubři porazili AZ 4:3 a v tabulce vyšší nadstavby Chance ligy mu odskočili na rozdíl šesti bodů.

Lepší úvod si Zubři asi nemohli přát. Havířov sice vyhrál buly, ale obránce Kachyňa selhal při rozehrávce a nabídl šanci Jakubu Navrátilovi, který po sedmi vteřinách v pádu mezi betony otevřel skóre. Stejný hráč o chvíli později nachystal příležitost pro Doležala, ten však minul. Další minuty už patřily domácím, kteří brzy srovnali. Malina vysunul do útoku Ondřeje Procházku a ten Petráska prostřelil.

Přerovský gólman poté musel být ve velké pohotovosti. V přesilové hře Doktor krásně našel Kotalu, který tečoval puk do tyče. První jmenovaný navíc zakrátko svatyni Zubrů ohrožoval znovu, tentokrát zblízka. AZ měl pak ještě další početní výhodu a zase to před Petráskem hořelo. Jan Dvořák našel zpoza brány volného Fridricha, ten ale nezacílil přesně.

Také vstup do druhé tercie byl pro Přerovany úspěšný. Spolupráce bratrů Kratochvilů sice ještě ke gólu nevedla, ale Matouš následně vybojoval touš za bránou a vybídl ke skórování Jiřího Goiše, který z první zakončil k tyči. Havířov však zase ožil a měl v dalších minutách více ze hry. Po střele Tomana se snažil dorážet Fridrich, ale z nepřehledné situace před Petráskem se mu nepodařilo puk procpat do brány.

Další velkou šanci měl Němec, po Semanově přihrávce ovšem trefil jen síťku z vnější strany. Zubři ve 34. minutě promarnili první přesilovku a krátce před koncem třetiny bohužel znovu inkasovali. Kotala po buly našel Filipa Semana, kterému se otevřel prostor před Petráskem a zavěsil.

Na přelomu druhé a třetí části hráli Hanáci čtyřminutovou přesilovku, kterou zužitkovali. Po sérii přihrávek se dostal puk na hůl Jakuba Kubeše a ten precizně zamířil nad Stezkovo rameno. Přerov byl potřetí o krok vpředu, ale AZet se znovu po chvíli dotáhl. Pomohla mu k tomu přesilovka, ve které Ondřej Kachyňa využil Petráskova zakrytého výhledu. Zubři však soupeře hned zatlačili a se začátkem poslední desetiminutovky šli opět do vedení. Berger vyhrál buly na Radka Čípa, který si srovnal puk a napálil jej nad pravý Stezkův beton.

Tři minuty před koncem Havířov zariskoval bez brankáře a pokoušel se počtvrté smazat zubří náskok, už se mu to však nepodařilo. Přerov tak z úvodního zápasu venkovní série ukořistil všechny body.

AZ RESIDOMO Havířov - HC ZUBR Přerov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Sestavy:

AZ RESIDOMO Havířov: Stezka – Kachyňa, Mrowiec, Malina, Nepokoj, Dajčar, Chroboček, Rutar – Kotala, Seman, Procházka – Bednář, Němec, Doktor – Fridrich, Toman, J. Dvořák – Pawliczek, Horváth, Bambula

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Kubeš, Krisl, Zbořil, Weinhold, Šnajnar, Forman – Navrátil, Hejcman, Doležal – Číp, Berger, Moučka – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Kočica, F. Dvořák, Süss – Zmeškal

foto: hokejprerov.cz