Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Přerované se s Motorem statečně bili

09.01.2020

Parádní podívanou nabídl zápas 39. kola Chance ligy, ve kterém hokejisté Přerova hostili České Budějovice. V duelu druhého proti prvnímu týmu tabulky padlo dohromady devět branek. Zubři dvakrát dokázali náskok Motoru smazat a v závěru sahali i po vyrovnání na 5:5. Gól při hře bez gólmana ale nepřišel a Jihočeši si z východu Hané odvezli těsné vítězství. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se však nemají za co stydět. Ani za nepříznivého stavu se nevzdali a silnému soupeři rozhodně nedarovali body zadarmo.

Úvod zápasu byl o přesilových hrách. Zubři v krátkém sledu zmařili tři, zato hosté dostali příležitosti dvě a s oběma naložili úspěšně. Nejprve za Klimeše zaplula rána z hokejky Pavla Pýchy, o pár minut později puk po povedené souhře doslova až „do kuchyně“ dopravil Jan Kloz. Přerované ovšem před koncem třetiny přišli se snížením. Weinhold natáhl puk u modré čáry a poslal ho do míst, kam si na teč úspěšně sjel Šimon Kratochvil.

Srovnat výsledek Zubrům dlouho netrvalo. V čase 21:18 vyslal puk od modré čáry Mikuláš Zbořil, jenž se prosadil díky šťastné teči jednoho z hostů před Strmeněm. Přerovský tlak následně gradoval a vedl k nejedné gólové příležitosti. Kdo však posouval skóre dál, byl znovu Motor. Klimešovi v polovině třetiny natěsno clonil jeden z protihráčů, kvůli kterému neviděl na střelu Alberta Michnáče. To však domácí nemuselo dlouho mrzet, jelikož v kvalitní podívané srovnali i podruhé. Přesně 120 sekund po odpískání faulu Pýchy se v přečíslení prosadil Jakub Navrátil.

V početní výhodě Hanáci načali i třetí třetinu, Formanův pas ale k Bergerovu gólu nevedl. Naopak se prosadili Jihočeši. Plášil zvedl hlavu na pravém kruhu a přesně našel hokejku Jana Kloze, který zakončoval do odkryté klece. Zubři vzápětí zahodili velkou šanci po risku Strmeně a Budějovice odskočily znovu o dva góly. Šimánek s Martinem Beránkem přebruslili domácí obranu, přičemž druhý jmenovaný zvolil přesnou střelu. Domácím se ještě podařilo snížit díky trestnému střílení Lukáše Formana, závěrečný nápor ale ke srovnání nevedl.

HC ZUBR Přerov - ČEZ Motor České Budějovice 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Sestavy:

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Hejcman, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Dvořák, Kočica – Hradil

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Pavel, Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Kloz, Z. Doležal – Novák, Gilbert, Michnáč – Christov, Holec, Veselý – Prokeš

foto: hokejprerov.cz