Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu s Alčou Vitochovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zubři vstoupili do druhé části sezony těsnou prohrou, náskok Poruby nedotáhli

18.12.2019

Ani ne po měsíci vyzvali hokejisté Přerova soupeře z Poruby. Na rozdíl od konce listopadu jej však tentokrát neporazili, Ostravanům podlehli 1:2. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře museli po chybách v první třetině dohánět dvoubrankové manko. To se jim nakonec podařilo pouze ztenčit na polovinu, v ponechané výhodě se pět minut před koncem prosadil navrátilec do sestavy Číp. Jinak ale modrožlutí střelci mlčeli, pomoci si nedokázali ani několika přesilovými hrami.

Na konci úvodní minuty zkoušel Dolejše z ostrého úhlu překvapit Moučka a orazítkoval jeho masku. Poruba udeřila ze své první vážnější akce, pokus Husáka Petrásek neudržel a Michal Hlinka toho zblízka využil. Domácí však byli nadále aktivnější, Bergera vychytal Dolejš betony.

V polovině první třetiny Zubři doplatili na chybu za vlastní bránou, před Petráskem trestal osamocený Jiří Zdeněk. Dvougólový náskok Dolejš udržel proti Pšurnému i Doležalovi, Petrásek na druhé straně zastavil střelu najetého Gřeše.

Zkraje druhé části se na pravé straně protáhl Hudeček, na pozorného Petráska si nepřišel. Přerov mohl snížit při vyloučení Jáchyma. Doležal ovšem do odkryté branky nezakončil, protože kotouč těsně před ním tečoval Urbanec. Velká šance se naskytla Káňovi, který se řítil sám na domácího gólmana. Petrásek předvedl zákrok tělem a Zubry podržel.

Naděje pro Hanáky svitla v 55. minutě. Moučkovu střelu ještě Dolejš zlikvidoval, na dorážku Radka Čípa ale už navzdory vehementní snaze nestačil. Přerov v samotném závěru vsadil na hru bez brankáře, vyrovnat nicméně nesvedl ani při krátké početní výhodě šesti proti třem.

HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Sestavy:

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Weinhold, Krisl, Kubeš, Zbořil, Šnajnar, Běhal – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Berger, Dvořák

HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Slavík, Husák, Dundáček, Urbanec, Rudl, Pastor, Dluhoš – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Špaček, Jáchym, Brodek – Ďurač, Hlinka, Ollender

foto: hokejprerov.cz