Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu s Alčou Vitochovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ševci zakončili podzim důležitou výhrou nad Opavou

16.12.2019

Poslední zápas podzimní části ligy vyšel ševcům na výbornou. Svého konkurenta v boji o záchranu porazili 2:0 a bodově si před chvostem tabulky výrazně polepšili. O oba góly utkání se postaral Antonín Fantiš, který v posledních dvou duelech chytl střeleckou formu. Zlín tak končí podzim na 12. místě se ziskem 21 bodů.

Úvod utkání se nesl v klidném tempu. V 9. minutě viděli diváci první roh utkání, který kopali ševci, ale nebezpečí z něj nebylo. Na druhé straně mohli zahrozit ve dvacáté minutě hosté, ale standardka zpoza vápna skončila nepovedenou střelou nad bránu. Ve 23. minutě zahrávali podobnou standardku i ševci. Míč si postavil Hnaníček a zkoušel svou střelu zakroutit přes zeď do brány, ale přestřelil. 

Ve 30. minutě srazili Opavští standardku Čanturišviliho na roh, po kterém proletěl míč nebezpečně blízko opavské brány, ovšem žádný ze zlínských hráčů k němu neměl blízko. Ve 37. minutě centroval do vápna ze strany Žídek a na jeho pas si vyskočil Dedič, jehož hlavička proletěla nebezpečně blízko zlínské brány. 

Poté na druhé straně mohl ve vápně zakončovat Čanturišvili, jenže míč se mu zapletl mezi nohama a ke střele už nedošlo. Chvíli na to zakončoval za vápnem Poznar, ale jeho střelu obrana Opavy zblokovala. Nepříliš záživný první poločas tak skončil bez branek. Na úvod druhé půle měli více ze hry Zlínští. Poznar se dostal po centru k hlavičce z dobré pozice před bránou, ale nebyl v optimálním postavení, a tak jeho zakončení Fendrich schoval do rukavic. 

V 53. minutě se Letná rozradostnila. Matejov poslal ze strany centr do vápna, tam si na míč naběhl Antonín Fantiš a hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci. Pro zlínského univerzála to byl druhý gól z posledních dvou utkání. Ševci tak vedli 1:0. 

V 62. minutě byla Letná na nohou podruhé. Petr Jiráček potáhl míč kolem brankové lajny, přihrál ho do téměř ideální pozice Folprechtovi, kterého ale skvěle vychytal Fendrich. Míč ovšem jen vyrazil a jako první se k němu dostal Antonín Fantiš, který neměl problém ho uklidit do odkryté brány a přidat svůj druhý gól zápasu.  

V 68. minutě dostal Poznar přihrávku do šestnáctky, zkusil to z první, ale přestřelil. O tři minuty později zakončoval z podobné pozice Džafič, ovšem hlavou. Jeho pokus však šel přímo do náruče gólmana. V 73. minutě to mohlo být už 3:0. Fantiš krásným centrem našel Poznara, ten si parádní kličkou obehrál obránce, byl sám před brankářem, ale toho trestuhodně nedokázal obstřelit. Zbytek utkání se už pak víceméně dohrával. Opava neměla síly s utkáním cokoliv udělat a Zlínští tak dokráčeli k výhře 2:0.  

Sestavy: 

FC FASTAV Zlín: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Hlinka, Folprecht, Jiráček (C) (86. Bartošák) – Fantiš, Poznar (78. Wágner), Čanturišvili (60. Džafić), trenér: Kameník.

SFC Opava: Fendrich – Helebrand (61. Manzia), Simerský, Rychlý (69. Sus), Žídek (C) – Hrabina, Jursa, Souček, Jan Řezníček, Mondek – Dedič (61. Stáňa), trenér: Balcárek.

foto: fcfastavzlin.cz