Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Tenistou roku je Marek Němeček

13.12.2019

Má za sebou velmi vydařenou sezonu. Dvanáctiletý tenista Slovácka Marek Němeček letos absolvoval osmnáct turnajů a hned devět z nich si svými výkony podmanil. Nejen kvůli své úžasné bilanci ovládl tradiční klubovou anketu Poslední fiftýn 2019. „Určitě bych se rád ještě dál zlepšoval. A k tomu je potřeba trénovat,“ prohlásil Marek Němeček. 

V prestižní kategorii Hráč roku byli dále nominováni Josef Zapletal, jemuž patří osmnácté místo v celostátním žebříčku ročníku 2003 a hrál dokonce i za dospělé áčko, a Kristýna Jurková, která dokázala postoupit na mistrovství České republiky a v současné době studuje a hraje tenis na Saint Leo University na Floridě.

Deblistou roku se stal Matouš Směřička (2007). Celkem čtyřikrát dokázal zvítězit v turnaji v kategorii mladších žáků ve čtyřhře, pětkrát ve dvouhře. Spolu s ním byli nominováni Michal Kozumplík a Marek Němeček.

Družstvem roku 2019 se stali dorostenci ve složení Matyáš Alan, Josef Zapletal, Ondřej Válek, David Mišťúrik mladší, Ondřej Hlavoň, Michal Kozumplík, Kateřina Kocí a Michaela Kuchařová. Svěřenci trenéra Pavla Štěpánka a kapitána Davida Mišťúrika letos dosáhli senzačního úspěchu, když na mistrovství České republiky v září v Praze skončili mezi tuzemskou elitou šestí. Dalšími dvěma nominovanými družstvy byli Baby A tým a starší žáci A.

Cenu pro Skokana roku si odnesl David Doležal (2009). Ten letos předvedl skutečný žebříčkový skok, když se dokázal posunout z 2094. místa na 510. příčku. Odehrál celkem čtrnáct turnajů a reprezentoval klub v kategorii starších i mladších žáků. Šanci na ocenění měli ještě Martin Remeš a Dominik Mrkvica.

Vyhlášení ankety Poslední fiftýn 2019, který se konal pod záštitou starosty Uherského Hradiště Stanislava Blahy, se uskutečnil ve Sportparku Rybníček. Anketa, kterou pořádají zástupci klubu TENIS SLOVÁCKO a kombinuje objektivní i subjektivní hodnocení, letos rozdávala ocenění ve čtyřech kategoriích.

foto: slovacky.denik.cz