Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zubři získali proti Frýdku bod

03.12.2019

Ani druhý zápas mezi Přerovem a Frýdkem-Místkem v letošní sezoně Chance ligy nerozhodla základní hrací doba. Zubry v den svých 25. narozenin poslal po pěti minutách do vedení Šimon Kratochvil. Hosté ale ještě do první přestávky vyrovnali, během přesilovky se trefil Kofroň. Další branka padla až v prodloužení, Slezanům zařídil dvoubodovou výhru obránce Haman.

Zubrům se letos na domácí půdě v prvních třetinách daří, což potvrdili i proti Frýdku. Těsně před uplynutím páté minuty nastřelil kotouč od modré čáry Goiš a jeho ránu nasměroval mezi Malíkovy betony Šimon Kratochvil. Oba týmy se dokázaly prezentovat pohlednými akcemi, o gólovou už se ale postarali pouze hosté, kteří potrestali vyloučení Moučky bezchybnou kombinací se zakončením z hokejky Davida Kofroně. Do druhé třetiny se tak šlo za srovnaného stavu 1:1.

V prvním dějství se do gólových statistik zapsala na obou stranách jednička, ve druhé to byla nakonec nula. Obě mužstva měla k ruce početní výhody, ani jednou se však červené světlo za brankami nerozsvítilo. Všechny slibné šance, včetně Goišovy nebo Kofroňovy, ztroskotaly na sebejisté dvojici soupeřících brankářů.

Zda se bude na konci radovat Petrásek, nebo Malík, tak mohla rozsoudit třetí třetina. Ani v ní však ke změně skóre nedošlo. Velmi bojovný hokej byl na vyložené šance poměrně skoupý, výjimku tvořila například možnost Navrátila, která přišla v 51. minutě. Kvalitním představením si soupeř z Frýdku v MEO Aréně zajistil po 60 minutách bod.

A Wojnarův výběr si nakonec došel i pro druhý. Zubři sice zvládli ubránit přesilovku čtyři na tři a v oslabení navíc zahrozit prostřednictvím Bergera s Hrabalem, přesto se ale po nenápadné střele Filipa Hamana z pravého kruhu radovali minutu před koncem prodloužení hosté.

HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek  1:2p  (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Sestavy:
HC ZUBR Přerov: Petrásek – Černý, Krisl, Kubeš, Hrabal, Weinhold, Šnajnar – Plášek, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Indrák, Süss, Dvořák

HC Frýdek-Místek: Malík – Stránský, Haman, Kovář, Michálek, Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Hladonik, Kofroň – Tomi, Stuchlík, Mikulík – Eret, Przybyla, Klimša – Nestrašil, Motloch, Matěj

foto: hokejprerov.cz