Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlín v derby porazil Slovácko

01.12.2019

V šesté minutě to zkusil z dálky Petržela, ale jeho rána skončila mimo. O dvě minuty později směřoval dlouhý centr na Wágnera, ale jeho hlavička se nepovedla a Trmala tak neohrozil. Utkání toho dlouho moc nenabízelo. V devatenácté minutě zaváněl nebezpečím Navrátilům centr před branku, ale tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

Chvíli na to pak napřáhl z dálky Marek Hlinka a jeho střela orazítkovala tyč zlínské brány. Ve 24. minutě kopali hosté první roh utkání, ale nic nebezpečného z něj nevzešlo. Ve 32. minutě rozehrávali ševci standardku z nějakých pětatřiceti metrů. Džafič vyslal centr do vápna, posadil ho na hlavičku Tomáše Poznara a ten ho uklidil k tyči Trmalovi branky. Ševci tak z ničeho nic vedli 1:0.

O tři minuty později pak kopal Džafič přímý kop kousek za hranicí šestnáctky. Rozhodl se pro střelu, ale jeho pokus šel nad břevno. Poté zahrozili hosté. Havlík rozehrál standardku, po které jeden z hráčů Slovácka hlavičkoval, ale jeho pokus šel o kousek vedle. Více už to první poločas nenabídl. Nepříliš pohledná první půle tak skončila vítězstvím Zlína 1:0.

Do druhé půle vstoupilo aktivněji Slovácko. V padesáté minutě rozehrával standardku Havlík, ale jeho centr dokázal odvrátit Buchta. Následný rohový kop pak Zlínští rovněž odvrátili. V 56. minutě nadělal starosti Rakovanovi Juroška. Ten nečekaně poslal střílený centr na bránu a jeho pokus směřoval jen kousek nad břevno zlínské brány.

V 60. minutě napřáhl k ráně na hranici velkého vápna Navrátil, jenž však trefil jednoho z hráčů v šestnáctce a od něj se míč odrazil jen kousek vedle zlínské brány. O minutu později měl šanci Havlík. Dostal se ke střele ve vápně, kde proti jeho střele musel reflexivně zasáhnout Rakovan. Tlak hostů se však stupňoval.

V 71. minutě mohl přiblížit ševce k výhře Poznar. V šestnáctce se k němu odrazil míč, zlínský útočník natáhl ke střele, ale v dobré pozici branku minul. Při akci z 80. minuty už si ale Poznar počínal lépe. Hlinka ho vyslal do brejku, Poznar poslal ze strany přihrávku na zadní tyč, kde si naběhl Petr Jiráček a kapitán ševců poslal svůj tým do vedení 2:0!

V 84. minutě byli ševci blízko další brance. Poznar se protlačil až ke střele zevnitř pokutového území, ale jeho ránu Trmal zlikvidoval. V 86. minutě ale přišlo zdramatizování utkání. Havlík poslal po standardce centr do vápna, kde ho do zlínské sítě uklidil Stanislav Hofmann. Bylo to tak jen o gól a hosté vycítili šanci. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale Dvořáka v obrovské šanci vychytal Rakovan. V nastaveném čase pak střílel z hranice šestnáctky Daníček a jeho rána se otřela o boční síť. V úplném závěru zachránil Zlín Hnaníček, který vyhlavičkoval z brány míč směřující do sítě. Ševci tak mohli slavit vítězství v derby 2:1.

18. kolo FC FASTAV ZLÍN - 1. FC SLOVÁCKO 2:1 (1:0)

Sestavy:

FC FASTAV Zlín: Rakovan - Cedidla, Buchta, Hnaníček - Matejov, Hlinka, Jiráček, Bartošák - Poznar (85. Železník), Wágner (72. Fantiš), Džafič (79. Čanturišvili)

1. FC Slovácko: Trmal - Juroška (85. Sadílek), Hofmann, Kadlec, Reinberk - Havlík, Daníček - Navrátil, Hellebrand (76. Dvořák), Petržela - Šašinka (11. Kalabiška)