Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zubří série bodů trvá, před reprepauzou odvezli jeden z Benátek nad Jizerou

04.11.2019

Ani v posledním utkání před reprezentační přestávkou nezůstali hokejisté Přerova bez bodu. V Benátkách nad Jizerou si připsali jeden za prohru 1:2 po samostatných nájezdech. Zubři nedokázali udržet těsné jednobrankové vedení, na trefu kapitána Sýkory odpověděl s přispěním odrazu od mantinelu domácí matador Duda. O vítězství Středočechů rozhodl v nájezdové loterii v deváté sérii Klapka.

Přerov začal v Benátkách s chutí a od úvodního buly si udržoval převahu. Ve třetí minutě byl v dobré šanci Šimon Kratochvil, jenže Čápovu přihrávku před Žajdlíkem nezužitkoval. Zanedlouho se na křídle uvolnil Sýkora, který posunul puk na Doležala, ale ani on nezakončil. Minuta šestá už ale byla gólová a Zubři zaslouženě vedli. Po Kubešově střele se puk odrazil k Tomáši Sýkorovi, jemuž stačilo kus černé gumy doklepnout.

Až do jedenácté minuty byl Klimeš prakticky bez práce, poté už ale musel řešit několik nebezpečných situací. Nejprve od modré čáry ostře pálil Buchtela, o chvíli později z hranice kruhu Chrtek a skvělý zákrok pak nejlepší gólman Chance ligy předvedl při střele Žůrka, kterou lehce tečoval Duda. Benátky v závěru první části promarnily přesilovku, úvod druhého dějství naopak patřil početní výhodě Zubrů.

Ani ta ale gólový efekt neměla. Druhá „dvacka“ se hrála v tempu a bez častějšího přerušování. Ve 27. minutě mohl navýšit přerovské vedení Číp, ale Čápovu střelu za Žajdlíka nedorazil. Na druhé straně pak Klimeše ohrozil Duda, který se prokličkoval k bráně a zakončoval bekhendem.

Těsně za půlí duelu přišly šance Zubrů, z nichž jedna skončila neuznaným gólem. Nejprve Goiš zpoza brány naservíroval puk Weinholdovi, kterého skvělým zákrokem lapačkou vychytal Žajdlík a poté Krisl z průniku dokázal kotouč procpat do brány, ale místo radosti dostal menší trest za napadení. Oslabení Zubři smolně neubránili. Pšurný se snažil odpálit puk, ten se ale nečekaně od mantinelu odrazil na hůl Radka Dudy, který překonal Klimeše u levé tyče. Benátečtí mohli v závěru druhé tercie udeřit znovu, proti Klapkovi ale Klimeš výborně zasáhl.

Do třetí periody Přerov vlétl a vypracoval si hned zkraje další příležitosti, které volaly po gólu. Doležal po přihrávce Pšurného minul a následně Goiš nedokázal přehodit už ležícího Žajdlíka. Ten se zaskvěl i při další tutovce Moučky. Stejný hráč měl obrovskou možnost i ve 47. minutě, kde po přihrávce Kubeše nastřelil tyč. Téměř desetiminutovku útočných manévrů utnulo až vyloučení Sýkory, který byl vykázán z buly.

Oslabení Zubři bez potíží zvládli a pak znovu vrhli všechny síly do útoku. Brankář Žajdlík jim špatnou rozehrávkou nabídl přesilovku, v níž nebezpečně pálil Černý, ale následný faul Zbořila počet hráčů na ledě srovnal. Modrožlutí sice ještě v závěru mohli strhnout vedení na svou stranu, ale nestalo se tak, proto zápas pokračoval prodloužením.

V prodloužení měl největší příležitost Wiencek, který uháněl na Klimeše. Ten si však vyjel a kotouč skvělým zákrokem vypíchl. O vítězi tak musely rozhodnout až nájezdy. V šesté sérii Zubry přiblížil k výhře Sýkora, jenže záhy srovnal Šafařovský. Po dalších neúspěšných nájezdech přišel konečný verdikt v sérii deváté, kdy Klimeše překonal Adam Klapka a zajistil tak Benátkám bod navíc.

HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov 2:1 po nájezdech (0:1, 1:0, 0:0)

Sestava : Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Sýkora, Dvořák

foto: hokeprerov.cz