Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínští Berani představují před zahájením sezony baťovskou sadu dresů!

10.09.2019

Tomáš Baťa - ve Zlíně jméno, které vás provází na každém kroku. A právě jeho první kroky v podnikání si bude připomínat i hokejový klub PSG Berani Zlín, jehož jeden z předchůdců na konci 20. let nosil jméno SK Baťa Zlín.
Zlín, 21. září 1894. V malém okresní městečku, daleko od obchodních a průmyslových měst, se neděje nic významného. Nikdo z necelé třítisícovky místních obyvatel netuší, že právě dnešek je pravděpodobně nejvýznamnějším dnem v historii města. Dnem, kdy se kolo dějin začíná otáčet nečekaným směrem.

Právě v tento zářijový pátek získávají sourozenci Baťovi živnost a stávají se ševci.. Začínají vytvářet podnik, který se za 40 let vybuduje celé město Zlín do podoby, kterou známe ze současnosti. Letos uplyne 125 let od tohoto významného milníku. Vážíme si odkazu, který nám rodina Tomáše Bati a všichni jeho spolupracovníci zanechali, proto jsme se rozhodli jej zvěčnit i ve třetí sadě zlínských dresů. 

Dresu dominuje pás cihel, protože právě cihly jsou symbolem celé této éry. Pokud ve Zlíně jdete na jakékoliv místo, okamžitě vám připomenou historii našeho krásného města. Z cihel máme postavené slavné baťovské domy, majestátní "jedenadvacítku", později postavený zimní stadion i Interhotel Moskva, bývalý Společenský dům. Na spodním lemu dresů je vyobrazeno Náměstí práce ve Zlíně, které bylo symbolickým srdcem Zlína a nese dominantní záznam o baťovské historii města. Námět na dres přišel od samotných fanoušků. Jeho autorem je Pavel Šturma, jenž v reakci na zamýšlenou baťovskou tématiku vymyslel právě znázornění cihel a siluety města. 

Berani v těchto dresech odehrají dvě utkání. První bude 20. září 2019 proti HC Olomouc, druhé utkání odehrají 20. 12. 2019 proti týmu HC Vítkovice. Při tomto datu si budeme připomínat 30 let od návratu Tomáše J. Bati do Zlína po nuceném vyhnanství v cizině. 

Dresy půjdou v lednu do aukce a veškerý výtěžek půjde na dobročinné účely se zaměřením na náš region. První je Nadace T. Bati ve Zlíně, která se rozhodla peníze věnovat na obnovu poškozeného památníku T. Bati ve Zlíně. Druhou organizací je Středisko rané péče Educo, z. s.

Nadace Tomáše Bati vznikla na konci 90. let a sídlí ve vile T. Bati. Posláním Nadace je udržení baťovské historie a tradic, předávání myšlenek Tomáše Bati, zakladatele současné podoby města Zlína, ale také podpora projektů rozvíjející hodnoty společnosti. Středisko rané péče Educo, z. s. se věnuje rodinám s dítětem do 7 let se zdravotním postižením mentálním, tělesným, ale také rodinám s dětmi trpícími poruchou autistického spektra s cílem posílit samostatnost a nezávislost těchto rodin.
FOTO: DejFoto - DAVID PEŠKA