Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

In line hokejisté Kroměříže vyhráli 1. místo v lize Olomouckého kraje!

19.06.2019

GRATULUJEME!!! Kroměříž v 1. lize inlinu byla poprvé!
Těžké konkurenci sebrala titul... Půjde do Final Six? :-)

Hokejisté Kroměříže se chopili jarní či letní přípravy nejlépe, jak mohli... Přihlásili se vůbec poprvé do "1. inline hokejové ligy Olomouckého kraje". Jako tým "všetečných a neomylných Sršňů" IHK Hanáci. Střetávali se v Přerově s výtečnými soupeři, s týmy, jež posilovaly i krasopisné vizitky (té ledně-hokejové) extraligy! Nebo 1. ligy hokejového Česka... My jsme ale do koleček rozkmitali nerozlučnou partu, z 85% ze čtvrté výkonnostní ligy. Výjimkou byl americký "krajánek" Jakub Sirota a český juniorský reprezentant Honza Dluhoš. V podstatě vstoupili "Hanáci" do ligy jako "čtvrtý pátý šestý vzadu" - jenže celou soutěž senzačně vyhráli!

Kroměříž čekalo zjara, z raného léta 10 bitev. Šestkrát zvítězila a jedenkráte prohrála. Dvakrát navíc rozhodla v nájezdech a jednou v nájezdech neuspěla. Soutěž byla napínavá, duely opravdu těžké. Polovinu ze všech klání svádíme na nájezdy nebo rozhoduje branka, maximálně dvě. V konečné tabulce odsuneme na 2. místo domácí Přerov. O jediný bod. Jako jeden z mistrů a vicemistrů ligových divizí "východ/střed/západ" dostáváme nabídku na celostátní "Final Six". A právě 3. (nepostupující) celek Český Těšín jsme "sundali" o 5 bodů!

Putovní pohár "ligovému benjamínkovi" patří zaslouženě, jako míček na čepel té neomylné hole. Nevíme, zda se "finále republiky" zúčastníme, bude-li v Praze. Nebyli jsme dosud kontaktováni a zejména ubytování v Praze je náročné. Termín turnaje je šibeniční (22. a 23. červen), a zatím je "ticho po pěšině"... Pokud by se bojovalo v Pardubicích nebo Brně, zřejmě se do toho pustíme. I když se do inlinové extraligy letos nepostupuje.

Byly to svěží měsíce pestrých zážitků s velkými kamarády, jeden jako druhý, všichni se svými... Soutěž nám cpala k alarmu zadních řad hráče hokejové extraligy Karla Pláška (Kometa Brno) a Tomáše Valentu (Berani Zlín). Jména ze 2. nejvyšší soutěže měl každý protivník zpravidla tři... My jsme "možná" z hokejového "kraje", ale o to hloub šly naše hecování, naše motivace.

Na vítězném skóre 95:72 měli podíl tito Hanáci:
Tomáš Kolajta, Tomáš Fajgl (brankáři), Jakub Apolenář, Filip Laciga, Adam Laciga, Jan Dluhoš, Jaroslav Jelínek, Martin Vávra, Jiří Jergl, Martin Stejskal, Jiří Osina, Petr Vaněk, Jakub Sirota, Karel Holík a (rozhodně ne poslední) Patrik Zavřel. Nastupovalo se v rozestavení 4+1.

Naše výsledky:
s IHC Nightbirds Přerov 7:17, 11:4,
s IHC Palackého University Olomouc 7:6 SN, 11:3,
s IHC Wolves Český Těšín 9:8 SN, 8:9 SN,
s IHC Kings Valašské Meziříčí 8:3, 15:6,
s IHC CSC Roller Uherské Hradiště 9:7, 10:9

(Hradiště mělo na soupisce jména hokejově nejslavnější, Balaštíka, Lešku, Sakrajdu a jiné "Zlíňáky". Ti však nenastoupili.)

Do "Top ten" kanadského bodování ligy se protlačil jako osmý Jirka "Oskar" Osina (20 bodů / 6 gólů + 14 asistencí), jako sedmý Petr Vaněk (22 / 9+13) a jako šestý Martin Stejskal (24 / 15+9). Těší nás, že nejmladší tým 1. ligy nevyhrál jen titul a pohár, ale i "klobouček" pro jednotlivce. Kanadských bodů vysbíral nejvíc Jirka Jergl. Za 36 bodů, 22 gólů, 14 asistencí.