Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mažoretky LEXY si vybojovaly další postupy na mistrovství Evropy

13.05.2019


Dívky z mažoretek LEXY se velmi úspěšně zúčastnily mezinárodní soutěže ve slovenské Nitře. Zde si z celkem 12ti startů vybojovaly hned 8 postupů na mistrovství Evropy. Na mistrovství Evropy, tak bude kroměřížský tým reprezentovat v letošním roce celkem 10 choreografií, protože dva postupy si dívky vybojovaly již na mistrovství České republiky.

V Nitře nejvíce zazářila miniformace ve složení Julie Zapletalová, Adéla Kováčová, Eliška Ptáčková, Zuzana Makovcová, Terezie Procházková a Libuše Šimkovičová, jelikož si děvčata odvezla 1. místo. Úspěch slavila také velká formace nejstarších dívek z LEXY, která obsadila 2. místo. Ze sólových vystoupení nejlépe zabodovala Libuše Šimkovičová. Ta se svým sólem se dvěma hůlkami skončila na 3. místě. Všechny tyto vystoupení a ještě sólo Zuzany Makovcové, Elišky Ptáčkové, Kristýny Pištěcké, duo Julie Zapletalové + Terezie Procházkové a duo Elišky Ptáčkové + Adély Kováčové, si vybojovaly postup na mistrovství Evropy v chorvatské Crikvenici.

Mažoretky proto ještě čeká spousta dřiny a trénování, aby všechny své choreografie dovedly k úplné dokonalosti. Díky velké podpoře rodičů, ať už finanční, tak i morální, se jim však jistě tento cíl podaří naplnit a budou tak vzorně reprezentovat nejenom město Kroměříž, ale i svůj klub.