Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlín bude poprvé hostit Supersprint triatlon

08.05.2019

ZLÍN - Město Zlín zažije o nadcházejícím víkendu mimořádnou sportovní událost: v sobotu 11. a neděli 12. května se zde odehraje první ročník Supersprint triatlonu.

Sportovní fanoušci tak mohou nejen na vlastní oči sledovat a podpořit výkony zkušených sportovců z řad českých reprezentantů a registrovaných triatletů, kteří se utkají v sobotu, ale také si tuto disciplínu sami vyzkoušet. Nedělní startovní listina je totiž otevřena široké veřejnosti – dospělým i dětem.

Supersprint triatlon je vůbec prvním triatlonovým závodem, který se koná ve Zlíně s podporou a pod hlavičkou České triatlonové asociace jako součást Českého poháru. Pořadatelem je zlínský sportovní klub Titan Trilife, který si díky vynikajícím výsledkům získává v České republice stále větší renomé. Jeho členy jsou mimo jiné nejlepší český Ironman Petr Vabroušek nebo stále úspěšnější Helena Kotopulu, velmi silný je i juniorský tým oceněný řadou titulů. Titan Trilife byl také za rok 2018 vyhlášen Českou triatlonovou asociací jako nejúspěšnější klub České republiky v dlouhém triatlonu, rovněž je Mistrem ČR v 2018 ve smíšených štafetách.

"Závod smíšených štafet v triatlonu má být již od příštího ročníku nově zařazen mezi disciplíny Letních olympijských her 2020 v Tokiu. Je to tedy jedinečná příležitost seznámit se s tím, co obnáší, a to nejen z pohledu diváka, ale i přímého účastníka. Distance jsou skutečně vhodné i pro průměrně trénovaného sportovce, zvládne je každý. 

To vše se odehraje v blízkosti atletického Stadionu mládeže. "Začíná se plaváním ve venkovním bazénu lázní, jehož voda bude vyhřáta na 22 až 23 stupňů Celsia, navazující cyklistická část povede po uzavřeném okruhu v okolí kolem internátů a Baťova památníku. 

Závěrečný běh se odehraje v několika okruzích na dráze Stadionu mládeže. Diváci tak mají vše zajímavé prakticky na jednom místě a čeká je opravdu akční a dynamická podívaná. Přijďte podpořit závodníky, aby ze sebe v pořádné atmosféře vydali maximum. Samozřejmě mezi nimi nebudou chybět ani členové našeho klubu včetně juniorských nadějí, které mají jistě velkou šanci na medailové pozice," dodal předseda Titan Trilife Daniel Tkáč. Na start sobotního závodu se postaví za Titan Trilife například juniorka Tereza Svobodová, čerstvá vítězka Českého poháru v aquatlonu 2019 a mistryně ČR v aquatlonu 2019 nebo Václav Bednárský, juniorský vicemistr ČR v aqutalonu 2019.

Do závodu OPEN pro širokou veřejnost se zájemci mohou registrovat na webu akce.