Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Fotbalisty Fastavu Zlín čekájí zápasy o pohárovou Evropu s novým trenérem

02.05.2019

Premiéru čeká zlínský celek v nové soutěži o evropské poháry. Ševci narazí na Sigmu Olomouc, tým povede poprvé jako hlavní trenér v nejvyšší soutěži Jan Kameník.

Poprvé jako hlavní trenér v první lize, jaké jsou pocity?
Pocitů je víc, možná jsou spíše smíšené. Na jednu stranu, když jeden ze členů realizačního týmu odchází, tak to není pro nikoho příjemné. Jak pro nás, tak pro klub. Tohle je v tom fotbalovém životě věc, která není úplně fajn, ale i to fotbalový život přináší. Vím to, protože sám jsem v takové pozici odvolaného trenéra byl a není to příjemné. Samozřejmě co se týká té zodpovědnosti, to je třeba přijmout a musí to udělat každý trenér. Pokud uvažujete o tom, že byste trenéřinu někdy chtěl dělat, tak se tomu stejně nevyhnete a jednou to přijít musí. Je to o tom čekání na příležitost. Bohužel k tomu došlo za takových nepříjemných okolností. Řekl bych, že ten první trénink proběhl v pořádku, chystáme se na Olomouc a ten režim jede v zajetých kolejích. 

Asi jste toho moc nenaspal, že?
Dozvěděli jsme se to včera odpoledne a je pravda, že v tom našem režimu přípravy na utkání, ve které se zaměřujeme na soupeře, to znamenalo náročnější odpoledne. To k tomu ale patří a je třeba to přijmout a připravit tým na soupeře. Dopoledne se to už rozběhlo a jelo to.

A pocit z prvního tréninku?
Pocit jsem měl dobrý, protože kluci fungovali velmi dobře. Bylo vidět, že jsou nachystaní, soustředění a koncentrovaní. 

Plánujete nějaké výraznější změny v sestavě?
K tomu bude ještě prostor, abychom si na to sedli s realizačním týmem společně se Zdeňkem Grygerou a probrali to. Toho prostoru zatím nebylo moc, dnešní trénink něco naznačil, nějakou myšlenku v hlavě mám, na razantní změny ovšem teď prostor není, ale něco jinak možná bude. 

Hodně důležité, co ti zranění hráči? Jak to s nimi vypadá?
Situace je lepší, někteří hráči se nám vrátili do tréninku, další jsou ještě stále mimo tréninkový proces. Řekl bych, že zítřek rozhodne, stále na někoho čekáme. Uvidíme, v jakém stavu to bude zítra a rozhodneme o konečné nominaci na utkání. 

V novince letošního ročníku nás v play-off tedy čeká Olomouc, se kterou začínáme doma. Jak to může vypadat?  
Je to vlastně jako pohár. Má to nějaká svá specifika a pohárovou matematiku, která je jasně daná. My do toho utkání máme jednoznačný cíl, který chceme zvládnou a představili jsme jej hráčům. Jakým způsobem to utkání musíme odehrát a budeme chtít, aby se tak vyvíjelo. Olomouc je soupeř, který je silný a nepříjemný. Máme k nim zdravý respekt, na druhou stranu se na to utkání těšíme. Hrajeme druhou skupinu o poháry, ta sezona se nějak vyvíjela a dospěla do této fáze. Jsme rádi, že tu střední skupinu můžeme hrát a můžeme o ty poháry ještě bojovat, protože jsou týmy, které jsou na tom hůř a mají jiné starosti. Je to obrovská výzva, ale taky úleva, že jsme tam, kde jsme chtěli být. Já si myslím, že všichni se na ten závěrečný boj těšíme a ten konec nebereme třicátým kolem. Pořád je o co hrát, a to je zajímavé.