Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hokejisté HK Kroměříž prohráli v Boskovicích

01.03.2019

Série čtvrtfinále play-off začala pro hokejisty Kroměříže v Boskovicích porážkou. "Je to tam zakleté, domácí nás přetlačí rok co rok." Nyní Hanáci podlehli 5:4 po prodloužení. Úvodní třetina nabídla velikou převahu Minervy, takže vyrovnáním na 1:1 vytěžíme z minima maximum. Ve 2. dějství je Kroměříž aktivnější než soupeř, ale paradoxně ztrácí 2:1...

Ve 3. části hrají Hanáci exkluzivně, otáčejí na 2:4, jedou trestné střílení, Minerva neví, co hrát, několik minut není schopna přejít střed hřiště...!!! Školáckým gólem při vlastní přesilovce však namažeme domácím k záchraně nedobytné pevnosti. Boskovice si ještě vynutí prodloužení, v závěru nás mačkaly jako citron. "Bylo to jen o hlavě," protože domácí vstali z mrtvých a nabírali sílu každou minutou.

V útočném prodloužení mají šance obě mužstva, ale štěstí pokyne soupeři. V 67. minutě. Vynikající výkon podal v naší brance junior Tomáš Fajgl. Nápor play-off zvládl jako borec ostřílený, ošlehaný. Odveta se hraje v pátek 1. 3. od 18:00 v Kroměříži. Čtvrtfinále je na dvě vítězství. Případný třetí duel by se v neděli 3. 3. opět stěhoval do Boskovic.

Minerva začne zápas aktivně a po minutě dostane výhodu přesilovky. V největší šanci její hráč promáchne. Do 6. minuty mají Kroměřížští jedinou střelu, kdežto domácí to chvílemi roztáčejí jako stroj zkázy. Minerva se žene do šancí se železnou samozřejmostí, zahodí řadu polovysokých střel. Když to zkusí zleva téměř po ledě, vede po sedmi minutách 1:0. Odpoví jí pokus Davida Hubíka, který ovšem najetý na konci levého kruhu netrefí ideálně. Děláme dvě hrubky na obranné modré, babráme se s pukem ve zpětných kličkách, když to chtělo jednoduše nechat puk ve středním pásmu. Ve 13. minutě domácí finální fázi překombinují. V kontru se prodírá mezi jejich beky Kuba Apolenář, ale ke střele se nedostane. V 15. minutě vystihne gólman Fajgl boskovickou ránu zblízka, po sérii rychlých přihrávek. A hned nato nový skvělý zákrok! V 18. minutě míří k levé tyči Petr Vaněk. Zatím to nevyjde... Ale to už zezadu čechrá puk Jirka Jergl a Kuba Apolenář citlivě ze vzduchu dílo dokoná! Vyrovnáno, 1:1! Dostáváme přesilovku, nicméně kupředu fičí Minerva a napálí nám tyčku...

Hanáci výborně sehrají závěr té přesilovky. Nevyjde jen dorážka mezi betony. Rozhodčí už "odvádí procenta" a vylučuje borce Kroměříže. V oslabení jako žhavá čára uniká David Hubík, jenže nepromění. Ve 25. minutě to zkusí z ostrého úhlu Paťa Zavřel. Po něm zpoza kruhů Jirka Osina. Vzápětí vymíchá brankáře Martin Gazda, ale stoprocentní příležitost spaluje. Ve 27. minutě vyrazí Tomáš Fajgl střelu osamoceného útočníka Minervy. Za ním však spěchá druhý, a ten akci dokončí. 2:1! Všetečný Apolenář "zařídí" Boskovčákovi trest 2+10 a následně není jasná branka přána Světlíkovi. Další krásnou možnost nezužitkuje Zavřel. Z mrtvého úhlu se ještě vecpal před gólmana... Ve 34. minutě ubrání Tomáš Fajgl novou ošemetnou situaci, včetně dorážky. V závěru 2. třetiny Hanáci soka mačkají. Opětovně spaluje Paťa Zavřel. Peťa Vaněk se alespoň "postará" o oboustranné vyloučení. Nepřesná je poté pumelice Jerglova. Hanáci stále tlačí. A co to?! Ujede hráč Boskovic, je faulován, ale trestné střílení mu Fajgl sezobne jak jednohubku.

Třetí dějství sotva začne a v čase 40:54 zasvítí jako ohňostroj "světluška" Světlík a s předstihem ještě za kruhy sází kotouč centimetry pod vinkl! Během několika vteřin skóruje i kapitán Murín, jehož trefa to už otáčí na 2:3 pro Kroměříž! Vybojujeme si přesilovku, využita ale není. Vzápětí zhasne až před brankou Vaňkovo sólíčko. Minerva si přestává věřit (v tom, co umí), takže máme další šance... V 50. minutě domácí nakopne přesilovka. Jakmile se z trestné lavice vrací Jirka Jergl, dokonale jej uvolní Luboš Murín a "Jerglis" si s brejkem poradí jako opora týmu v životní formě! Vedeme už 2:4! Kdo to tady pamatuje?! V 54. minutě ještě (v naší přesilovce) jede Murín penaltu... Neuspěje. A v oné přesilovce Hanáci propadnou a Minerva sníží na 3:4! V 56. minutě je odvoláno vyrovnání, gól Minervy snad byl dosažen kopnutím. Domácí jsou ale k nezastavení a v početní výhodě přece jenom vyrovnají.

V prodloužení mohou rozhodnout oba celky. Plus minus rovnoměrně. Neujmou se dvě pecky Jerglovy ani technická šance Lukáše Světlíka. Těžké zákroky má opět Fajgl. Kapituluje v čase 66:08 "a Boskovice zase jednou doma vyhrály."