Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední Relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Máneska představuje logo Republikového finále základních škol ve florbalu

01.02.2019

Jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí, které bude Základní škola Mánesova v nejbližší době pořádat, je bezesporu Republikové finále základních škol ve florbalu. Ve dnech 21. – 22. března 2019 se v Otrokovicích sejde na 180 nejlepších florbalistů základních škol České republiky, aby změřili své síly a utkali se o Pohár ministra školství v rámci Sportovní ligy základních škol. 

Tento dvoudenní florbalový turnaj bude probíhat současně v obou otrokovických halách. V Městské sportovní hale u koupaliště budou soutěžit kategorie chlapců a v hale na Štěrkovišti kategorie děvčat. Finále obou kategorií pak vyvrcholí 22. března v Městské sportovní hale za účasti České televize, která bude zápasy vysílat v přímém přenosu.

Že se bude opravdu jednat o florbalový svátek, dokazují náročná postupová kola, přes která musela zúčastněná družstva projít, aby se v Otrokovicích mohla utkat. Zvítězit musela v okrskovém, okresním, krajském a kvalifikačním finále, a tak se probojovat mezi šest nejlepších z celé České republiky.
„Uspořádat tak organizačně náročnou sportovní akci není v silách samotné Mánesky, proto jsme ke spolupráci přizvali město Otrokovice a místní florbalový klub Panthers. Protože se jedná o školní sportovní soutěž, z větší části ji finančně zaštiťuje Asociace školních sportovních klubů České republiky,“ uvedla ředitelka školy Marcela Javoříková.

Jistě není náhodou, že víceprezidentka asociace paní Svatava Ságnerová oslovila právě Základní školu Mánesova, která je zakladatelem žákovského florbalu na Zlínsku a která stála u zrodu místního extraligového florbalového klubu Panthers. 

„Už nyní chceme čtenářům Otrokovických novin představit logo republikového finále, které vytvořil žák naší školy Filip Suchánek ze 7. B, a které do konečné grafické podoby doladila výtvarnice školy Ivana Řezníčková.  Na tom, že se opravdu povedlo, má zásluhu i Lea Brázdilová, která jej převedla do digitální podoby,“ pochlubila se závěrem ředitelka.