Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední Relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížští basketbalisté sází na agresivní obranu

02.01.2019

Favoritem odloženého derby je Valašské Meziříčí. Kroměříž sází na agresivní obranu.


Hned na začátku roku mezi sebou odehrají druholigové basketbalové kluby Kroměříže a Valašského Meziříčí dva odložené zápasy. První duel bude k vidění v sobotu 5. ledna od 19.15 hodin v hale TJ Slavia Kroměříž. Odveta je na programu ve středu 9. ledna v 19:30 hodin ve valašskomeziříčské tělocvičně SPŠ stavební.


"Oba duely se měly hrát už v polovině prosince. Měli jsme však velkou marodku, proto jsme požádali o jejich odložení na začátek ledna," vysvětluje kroměřížský trenér Vojtěch Šibor.


"Naše taktika se však proti velkému favoritovi nemění. Soupeře s největšími tahouny Janem Blažkem, který ještě nedávno působil v NBL, a Tadeášem Janíkem, jenž střídavě hájí barvy také prvoligového Nového Jičína, chceme zaskočit agresivní obranou. Abychom proti Valachům alespoň jednou uspěli, tak se nám musí dařit střelba," ví první muž kroměřížské lavičky Šibor.


Valašské Meziříčí si však na Hanáky věří. "Herní styl Kroměříže je postaven na vytažené obraně na útočné polovině hřiště. Nebezpečné jsou jejich rychlé protiútoky. My ale máme silnější a zkušenější podkošové hráče. Soupeři by rovněž měl dělat problémy náš agresivní tlak na hráče s míčem," plánuje kouč Valachů Petr Nachtmann.


Zdroj: SZMK FB

web Kroměřížského deníku / Zápisník Lubomíra Hotaře