Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Junioři jdou na generálku s Američany. Gólmani se podělí, a co Chytil?

22.12.2018

 Teď už jde do tuhého. Ne z hlediska důležitosti zápasu, ale z hlediska kvality soupeře. Česká reprezentace do 20 let dnes odehraje poslední přípravný duel před startem mistrovství světa, v Langley poměří síly se Spojenými státy!

Výhra 2:1 na nájezdy v prvním duelu se Slováky toho ještě směrem k turnaji moc neukázala, ale druhý zápas už reálně napoví, jak si národní tým skutečně stojí. Američané brali z posledních devíti turnajů tři zlaté medaile (to je vůbec nejvíc), aktuálně skončili třikrát za sebou na stupních vítězů a v Kanadě budou obhajovat bronz.

První přípravný duel jim také vyšel vítězně, když s Ruskem ve třetí třetině otočili z 0:2 na 3:2. Vítězný gól dal v čase 59:31 Jack Hughes, očekávaná jednička příštího draftu.

Zadina je s dvacítkou: Máme nejlepší lidi, teď už je to jenom na nás! »

„Zápas jsme viděli, opravdu nás nečeká nic lehkého. Dobře bruslili, pořád napadali, mají výborné obránce... Je to komplexní a velmi dobrý tým. Oba zámořské týmy jsou velcí favoriti na finále a popřípadě i na zlato,“ pokyvuje asistent trenéra Aleš Krátoška.

I když se o body do tabulky ještě nehraje, Češi půjdou do utkání na sto procent. „Je to poslední šance, jak se připravit. Všichni víme, že to není tak, že pak najednou cvaknete prstem a naskočí to. Určitě bychom byli rádi, aby kluci přistoupili k zápasu tak, aby splnil účel,“ pokračuje Krátoška.


Zatímco úvodní duel celý odchytal Lukáš Dostál, jenž předvedl bezchybný výkon, tentokrát zůstane nejmladší z brankářského tria podle očekávání na tribuně.

„Do brány půjde Kuba Škarek a máme v plánu, že ho v půlce zápasu vystřídá Jirka Patera. Nehrajou tři obránci – David Kvasnička, Kuba Galvas a Libor Zábranský. V útoku Honza Kern a Matěj Blümel,“ říká Krátoška k sestavě. Nastoupí tedy už i Martinové Nečas a Kaut s Filipem Zadinou.

Hráči mají poslední možnost ukázat se trenérům, kteří druhý den rozhodnou o finální nominaci na šampionát. „Některé ještě potřebujeme vidět, abychom se stoprocentně rozhodli, jestli zůstanou, nebo se vrátí do Čech,“ říká asistent Václava Varadi.
I když ani finální nominace vlastně nebude finální. „Nejspíš půjdeme do turnaje s dvanácti útočníky a šesti obránci.“ Tím pádem by na soupisce zůstala dvě místa volná a s týmem by se připravovalo několik náhradníků. „Nevíme, co se může stát na začátku turnaje, jestli budeme muset doplnit obránce nebo útočníky. Nechci samozřejmě přivolávat nějaká zranění.“

Filip Zadina by měl být poslední posilou dvacítky. Ale neexistuje přece jenom ještě šance, že by se k ní připojil i Filip Chytil?

„Pořád jsme v kontaktu s Rangers. Těch procent, že by se tady objevil, je opravdu málo, protože vytížení v zápasech má obrovské. Naděje umírá poslední, byli bychom samozřejmě rádi, ale...“ dodává Aleš Krátoška tónem, který napovídá o mizivých šancích.

Zápas Česko – USA se hraje od 4:00 českého času v Langley, domově celku Vancouver Giants z juniorské Western Hockey League.

Zdroj: Oficiální web hokeje, foto Martin Voltr