Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížští babytenisté byli úspěšní v krajském finále

12.09.2018

Družstvo malých tenisových nadějí klubu TC Bajda Kroměříž si přivezlo z Oblastního finále Memoriálu Zdeňka Kocmana 2018 nádherné 6.místo. Do tohoto oblastního finále, které se konal 8.-9. září, postoupilo 14 nejlepších družstev z celkového počtu 65 družstev babytenisu jihomoravské tenisové oblasti.

Poprvé v historii se do tohoto finále probojovalo i družstvo babytenistů kroměřížského klubu TC Bajda, které v základní části soutěže vyhrálo svou skupinu. Za naše družstvo nastoupili do zápasů Michal Bohatý, Marian Veselý, Vojtěch Vondráček a věkem ještě minitenistka Sofie Gregorová. Tito 7 – 9letí tenisté předvedli na půdě ŽLTC Brno –Židenice nádhernou tenisovou podívanou. 


Zleva Marian Veselý, Michal Bohatý, Vojtěch Vondráček, vepředu Sofie Gregorová a zcela vzadu trenér M.Veselý

Již v prvním sobotním zápasu se postarali o překvapení, když po velkém boji porazili loňského vítěze TC Brno. V tomto zápase byly všechny dvouhry a čtyřhry velmi vyrovnané a děti podaly vynikající výkony.  Po dramatické koncovce poslední čtyřhry páru Veselý – Vondráček Kroměříž nakonec porazila překvapivě družstvo TC Brno skórem 3:3, a to pouze rozdílem 1 hry (16:15).  Naši babytenisté tak nečekaně postoupili do nedělního čtvrtfinále – mezi 8 nejlepších družstev jihomoravské tenisové oblasti.

V nedělním čtvrtfinále zahájili své zápasy kroměřížští babytenisté proti výbornému domácímu týmu ŽLTC Brno. Povzbuzení úspěchem z předchozího dne se nezalekli soupeře a bojovali v zápasech o každý fiftýn. Po vyrovnaných dvouhrách i čtyřhrách, byl stav zápasu opět 3:3, tentokrát měla obě družstva i stejný počet uhraných gamů - 28:28. Zápas nakonec vyhrálo družstvo, jehož první hráč zvítězil ve dvouhře. Tentokrát se štěstí bohužel přiklonilo k brněnskému týmu, který tak postoupil do semifinále a nakonec až do krajského finále. Kroměřížští tenisté dále bojovali v zápasech o 5. - 8. místo. Bez problémů porazili družstvo MJ Tenis Líšeň Brno poměrem 5:1. V posledním zápase se utkali o 5. místo s družstvem SK Tenis Tišnov a opět to byl velký boj. Vítěznými zápasy ve čtyřhrách se podařilo kroměřížským párům Bohatý – Vondráček, Veselý – Gregorová srovnat doposud nepříznivý vývoj zápasu po dvouhrách na 3:3. I tentokrát měla družstva stejné skóre a zápas nakonec bohužel vyhrálo družstvo Tišnova díky vítězství první hráčky ve dvouhře. 

Za výborné 6. místo a vynikající výkony na ligové úrovni, které předvedli naši mladí babytenisté, dostalo družstvo krásný pohár a všichni hráči medaile. Bylo obdivuhodné sledovat u našich malých tenistů s jakým odhodláním a bojovností se doslova vrhali do všech zápasů a za každým míčkem. A i když na kurtech strávili více jak 5 hodin, přesto ještě měli chuť si s medailemi na krku chvilku “zapinkat“. Energii měli na rozdávání na rozdíl od již značně znaveného doprovodu – rodičů a prarodičů.  
„I když je tenis ryze individuální sport, v soutěžích družstev musí být i dobrá týmová spolupráce, a to naši babytenisté předvedli v Brně na výbornou. Všem dětem moc gratulujeme, děkujeme jim za skvělou reprezentaci našeho klubu a přejeme hodně úspěchů do další sezony. Velký dík patří Všem rodinným příslušníkům za podporu dětí během celého krajského finále.“ uvedla vedoucí závodního tenisu TC Bajda Kroměříž D. Vodáková.

Související fotografie