Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Pavel Krajča byl povolán do futsalové Reprezentace na Akademické MS do Kazachstánu

06.09.2018

Na rádiu Kroměříž už Pavel Krajča není nováčkem. V minulé sezóně se spolu se svým spoluhráčem z Univerzitního futsalového mužstva, zúčastnili rozhovoru na téma "fotbal za Univerzitu". Nyní si můžete přečíst jak se dostal do reprezentačního týmu, se kterým vybojovali 6. příčku na MS v Kazachstánu.

Tak byl si povolán do Reprezentace futsalu určitě za úspěšné výkony v sezóně za univerzitní fotbalový tým i za výkony na Baťově. Jaké byly tvé první pocity, když si se to dozvěděl?

Po únorovém reprezentačním soustředění jsem se ocitl v náhradnících pro světový šampionát a už jsem ani nedoufal, že by to mohlo vyjít. Zrovna jsme byli s klukama na dovolené v Rakousku a zavolal mi trenér reprezentace, že je velká šance jet a že mám dojet na soustředění do Nymburku. Pocit to byl neskutečný, protože jsem věděl, že můžu zažít něco neskutečného.

Odletěli jste do Kazachstánu, takže taková menší dovolená s dřinou. Jak probíhala příprava na utkání, odpočinkové dny, zápasy?

Odletěli jsme do Kazachstánu, do města Almaty, kde se šampionát konal. Ano, doslova dovolená s příjemnou dřinou. Po příletu jsme měli dva dny na aklimatizaci a zároveň jeden trénink. Museli jsme se trošku vyrovnat se čtyřhodinovým časovým posunem. Hned první hrací den nás čekal neskutečný úvodní ceremoniál, kde nás vítalo 12 tisíc lidí v naprosto zaplněné krásné hale a po něm úvodní střetnutí s Kazachstánem, které jsme bohužel prohráli 4:3. Diváci na tomto utkání vytvořili neskutečnou kulisu a stále, když se dívám zpětně na videa, mám husí kůži. Jinak se dny odvíjely podle toho, v jaký čas jsme hráli utkání. Volný čas jsme vyplňovali odpočinkem na hotelu, sledováním filmů, kartami či lehkou procházkou v okolí hotelu. Měli jsme i jeden úplně volný den, proto jsme vyrazili do hor na vodopády, do centrálního parku a nákupního centra. Co se týče zápasů, jezdili jsme vždy v doprovodu policie, na utkání byly přesně vymezené časy na rozcvičku, kontrolu rozhodčími, nástup, vše muselo sedět na minutu.

Co se ti honilo hlavou, v rámci celého MS?

Hlavou se nám všem honily různé myšlenky, ale věděli jsme, že přes Rusko vede k medaili hodně trnitá cesta. Nakonec je z toho ale úžasné 6. místo na světě, což nám nikdo nikdy nevezme.

Teď ses vrátil do fotbalového podzimu na Baťov, jak se ti daří tam?

Po návratu ze snu do reality a velkého fotbalu na Baťov jsme v domácím utkání zvítězili a prozatím se nám vcelku daří jak výsledkově tak herně. V létě jsme trošku posílili a je to znát. I kluci, kteří přišli z dorostu výborně zapadli do kabiny a jen se vyztužila již tak skvělá parta.

Jaké máš nejbližší vyhlídky, plány atd?

Co se týče futsalu, měl jsem vidinu 1. futsalové ligy, s týmem jsem se začal připravovat, ale bohužel někteří jedinci nedokázali překousnout asi nějakou ,,úpornou rivalitu”, která údajně mezi našimi týmy vznikla a proto jsem radši tuto spolupráci ukončil a budu se nadále věnovat naplno zlínskému klubu. Blíží se nám 4. ročník a chceme znovu hrát ofenzivní futsal a tímto sportem se bavit.

Autor: Haldinová

Související fotografie