Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Rallye Kroměříž již tento pátek a sobotu v Kroměříži a okolí!

22.09.2023

Vážení závodníci, mechanici, fanoušci a podporovatelé!

Je naší milou povinností vám oznámit, že v termínu 22.–23. září 2023 Hanácké Athény znovu ožijí burácením závodních motorů. Vězte, že pátý ročník Rallye Kroměříž koncipujeme jako opravdové vyvrcholení letošní sezony ČMPR.

O závodu, dopravním omezení, "RZtách", o trati vedoucí historickou Kroměříží budeme hovořit s ředitelem Rallye Kroměříž Jaroslavem Urbanem v úterý od 10:00 na Radiu Kroměříž (rozhovor si můžete poslechnout i v pátek po 8:00).

Časový harmonogram a interaktivní mapy Rallye Kroměříž 2023:

https://www.mapujme.cz/rallyekromeriztest/mapa.html

https://www.multi-s.cz/soubory/Harmonogram_Rallye_Kromeriz_2023.pdf?fbclid=IwAR1ukJotKq4BgXloTQOeMcxq9vgbt8IXqGTH0LuXVA_iWdfgBvifkk_Y_R8

Co jsme pro vás připravili?

Pořádnou porci závodění, rozdělenou do dvou dnů. Dvanáct rychlostních zkoušek na šesti unikátních úsecích. Neuvěřitelných sto třicet ostrých kilometrů dokonale prověří soutěžní dvojice i jejich techniku. Už nyní můžeme prozradit, že sobotní etapa bude obsahovat jednu téměř dvacetikilometrovou erzetu z itineráře legendární „Barumky“! A to nebude jediné překvapení.

Pátek 22. září 2023

V harmonogramu úvodního závodního dne nalezneme pět rychlostních zkoušek. Než však posádky vyrazí bojovat s časem, absolvují slavnostní start. Stejně jako v minulém roce proběhne v samotném srdci Kroměříže – na Velkém náměstí.

Dohlížet na něj bude jedna z dominant města, mezi které můžeme 84 metrů vysokou věž arcibiskupského zámku bez diskuze zařadit. Zámek a jeho zahrady jsou od roku 1998 zapsány v seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V útrobách barokní budovy naleznete obrazárnu s druhou nejvýznamnější sbírkou obrazů v Česku. Vévodí jí slavný Tizianův obraz Apollo a Marsyas. Pro fanoušky filmové tvorby se sluší připomenout, že v prostorách zámku natáčel v roce 1984 Miloš Forman mnoho scén oskarového snímku Amadeus. Milovníci hotovosti jistě vědí, že ona zmiňovaná zámecká věž je vyobrazena na rubové straně tisícikorunové bankovky.

První závodní vůz bude odmávnut šachovnicovým praporkem úderem čtvrté hodiny odpolední. V prostoru náměstí však budou soutěžní speciály k vidění už od 13:00 hodin. A nejen ony. Nejmenší fanoušci se mohou těšit na skákací hrad, jejich tátové zase jistě ocení vystavený dakarský kamion Valtr Racing Teamu. Startovní procedurou vás provede zkušený moderátor  domácího Radia Kroměříž, které je zároveň mediálním partnerem rallye.

Posádky opustí náměstí a vyrazí vstříc prvním ostrým kilometrům. Po absolvování dvou rychlostních zkoušek se vrátí zpět do servisního areálu, aby vyléčily případné šrámy na technice před vrcholem pátečního programu. Tím bude divácky atraktivní městská okruhová rychlostní zkouška, zakomponovaná téměř do samotného centra Kroměříže. Její start je naplánován na 18:45 hodin.

Jakmile závodní auta obkrouží dvě měřená kola, mechanici je osadí přídavnými světelnými rampami. Opakované průjezdy dvou rychlostních testů z odpoledne se totiž odehrají za tmy. Po jejich absolvování bude následovat nezbytný servis v areálu NAVOS v Kotojedech a pak hurá na kutě!

Sobota 23. září 2023

Start druhého dne je naplánován na 7:45 hodin. A bude to palba! Sedm erzet na třech úsecích. Jednu vložku si posádky střihnou hned ve třech průjezdech, další dva úseky projedou dvakrát. V sobotním harmonogramu je navíc zakomponovaná dříve zmiňovaná dvacetikilometrová bomba.

Krátce před soutěží vydáme internetového průvodce s popisem zajímavých bodů ke sledování v rámci jednotlivých rychlostních zkoušek. K dispozici bude také interaktivní mapa s aktuálními fotografiemi vybraných míst. A nově připravujeme tištěný program, ve kterém naleznete celkovou mapu soutěže, časový harmonogram a seznam přihlášených posádek.

Pokud nemáte v plánu vyrazit přímo na tratě některé z rychlostních zkoušek, můžete navštívit páteční slavnostní start na Velkém náměstí v Kroměříži. Zde se rovněž v rámci sobotního závodního dne odehraje časové přeskupení v délce 60 minut.

Veřejně přístupné bude také závodní depo s oblíbeným občerstvovacím stánkem, umístěné tradičně v areálu NAVOS v Kotojedech.

Nejčerstvější informace budou průběžně zveřejňovány na našem facebookovém profilu, oficiálním webu rallye a také ve vysílání Radia Kroměříž 103,3 FM. Sledujte nás!

Organizátor soutěže: www.multi-s.cz