Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Rozdáváme vstupenky na MŇAM! gastrofestival

09.05.2023

Vychytejte na Radiu Kroměříž výzvu - volejte do studia a vyhrajte DVĚ VSTUPENKY na akci Mňam! Gastrofestival.

Oblíbená gastroakce jara je tady! Již počtvrté se na Výstavišti v Kroměříží uskuteční Mňam! Gastrofestival, který nabídne chutě z celého světa i tradiční české pokrmy. Připraven bude bohatý program pro všechny návštěvníky, relaxační a zábavné zóny, kuchařské vystoupení a soutěž Hanácké vdolek 2023. Sládkové z několika pivovarů dají hlavy dohromady a připraví pivní speciál s příznačným názvem Mňam! Ležák. Zakončení festivalu novinkou v podobě koncertu kapely Fleret bude třešničkou na dortu.

Svým rozsahem největší gastroakce na Moravě „Mňam! Gastrofestival“ zaplní v neděli 14. května Výstaviště Kroměříž. Více než 90 stánků a barevných food trucků nabídne od typických českých jídel jako jsou béleše, tvarůžky, bramborové patenty s povidly a mákem, hanácké vdolky, přes netradiční chobotnice, ústřice, sushi, pštrosí maso, žabí stehýnka, červíky až po delikátní italské pizzatini, pastu, mexické burrito, španělskou paellu, pořádné hamburgery, indonéskou kuchyni nebo gruzínské chačapuri a japonské koláče teriaki či netradiční španělské churros … to je jen krátký výčet všech specialit, které budou moci návštěvníci ochutnat na jednom místě.

Tváří letošního MŇAM! Gastrofestivalu je Roman Staša - vítěz soutěže Master Chef, který se ujme nejen spolumoderace, ale přímo na podiu připraví svoje speciality k ochutnávce. Celým dnem provede moderátorka Wendy Králíková. Odpoledne zpříjemní slavnými českými i zahraničními hity muzikanti z Foxy Hunters a děti si užijí Kouzelný karneval s Jirkou Hadašem. „I pro letošní ročník jsme se snažili připravit několik novinek. Jednou z nich je exkluzivní koncert oblíbené kapely Fleret, která zahraje na našem festivalu,“ za pořadatelskou agenturu Backstage agency říká Lukáš Lauman.

Na čepu bude skvělé pivo z pivovarů Holba, Zubr a Litovel, a také pivní speciál MŇAM!, který sládci uvaří speciálně jen pro tento gastrofestival! K tomu míchané alko a nealko koktejly, výborné víno, domácí limonády, točené prosecco nebo lahodná výběrová káva z několika pražíren. Příznivci moderního způsobu stravování jistě ocení low carb pokrmy, bio maso na grilu i bezlepkové potraviny. CBD produkty, čerstvé ovoce, lyo sortiment a marmelády si mohou lidé odnést s sebou.

Čas mezi ochutnávkami lze strávit v několika relaxačních zónách. Ve Fotokafe food trucku, speciální WV sanitce s kavárnou a fotokoutkem nebo sledováním programu na podiu, kde proběhne mnoho zajímavých rozhovorů s kuchaři a food truckery, soutěž Hanácké vdolek 2023, ochutnávky, a také další soutěže o krásné ceny. Dětem zpestří den dětská zóna s malováním na obličej, tetovačkami, skákacími hrady, nafukovacími balonky a dílničkou s výrobou zástěr a ubrusů. Samozřejmě bude otevřen i dětský svět, který je nedílnou součástí Výstaviště Kroměříž.

Kam zamířit jako první, to určitě zamotá hlavu nejednomu z hostů. Mlsné jazýčky potěší chutné smažené karamelky, moderní cukrářské výrobky, bublinkové waffle či frgály a zmrzlina připravená na nespočet způsobů. Lokální, ale přesto netradiční lahůdky přiveze Tvarůžková cukrárna. Představí se také potraviny označené jako Regionální potravina a speciality ze Slovácka.

Co je to hydroponie přiblíží Pufutu pure future a olomoucký Lobster restaurant vám naservíruje dokonalé voňavé maso přímo ze smokeru.

Kroměřížské Výstaviště se pro příchozí otevře od 10 do 20 hodin.