Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Divadlo: Kultura pod hvězdami v Kroměříži - vyhrajte vstupenky!

09.06.2022

Radio Kroměříž je hrdým partnerem kulturní akce, která se koná od pátku 10. června do neděle 12. června v Kroměříži v Podzámecké zahradě. Celkem se u Sala Terreny Arcibiskupského zámku v Kroměříži odehrají čtyři představení.

Soutěž o vstupenky: od pondělí 30. května Vám budeme rozdávat vstupenky na představení dle vlastního výběru. Kdykoliv uslyšíte píseň od Daniela Hůlky - Ráj, volejte 577 477 123 a vstupenka bude vaše - vyberete si (další si pak můžete dokoupit dle vlastní volby míst v hledišti).
Více informací najdete ZDE

Rozhovor s Danielem Hůlkou - v pondělí 6. června od 10. hodiny živě na Radiu Kroměříž. Poslechněte si rozhovor s hlavním protagonistou Rusalky, či Robinsona Crusoe. Dozvíte se více o tomto kulturním zážitku.

O čem je Kultura pod hvězdami? 
Název projektu vznikl z jeho hlavního poslání. Našim cílem je propojovat krásná místa s krásným zážitkem. Tím zážitkem rozumějte divadelní představení primárně muzikálového žánru. Častokrát zařadíme do programu i činohru, operu nebo i koncert vážné hudby. První představení jsme odehráli před deseti lety a letos nás tak čeká jedenáctý ročník. Za desetiletou historii jsme odehráli 77 představení na sedmi krásných místech.

Rusalka / 10.6.2022 / Arcibiskupský zámek v Kroměříži / 20:00 
V příjemném prostředí Podzámecké zahrady zámku Kroměříž můžete zažít krásný a romantický večer s jednou z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojatou jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů – přírody a světa lidí. Toto nastudování Dvořákovy opery v originálním doprovodu klavíru a harfy si klade za cíl zdůraznit mimořádné libreto Jaroslava Kvapila. Věříme, že v tomto neobvyklém uvedení si najdete i ty nejjemnější nuance geniálního díla.  
Hrají: Tereza Mátlová, Peter Berger, Daniel Hůlka, Ester Pavlů, Vladimír Chmelo 

Robinson Crusoe / 11.6.2022 / Arcibiskupský zámek v Kroměříži / 20:00
Pustý ostrov uprostřed oceánu. Na něm osamělý trosečník čekající na záchranu. Dočká se jí? A jaký je jeho skutečný příběh? Román Robinson Crusoe spisovatele Daniela Defoa patří ke skvostům světové literatury a nyní se dočkává i své původní české muzikálové podoby. Strhující příběh o nezlomné síle lidského ducha, zoufalém boji o přežití a nekonečné věrné lásce. 
Hrají: Daniel Hůlka/Radim Schwab/Jaroslav Rusnák, Marian Roden/Václav Knop, Lukáš Randák/Martin Hucl/Josef Vágner, Ivana Jirešová/Elis Ochmanová/Lucia Jagerčíková/Felicita Prokešová, Šárka Vaňková/Marianna Polyáková/Kateřina Herčíková, Miroslav Hrabě/Petr Urban, Jaroslav Rusnák/Milan Malinovský, Martin Pošta/Martin Schreiner, Martin Hucl/Petr Urban, Rudolf Kubík/Martin Pošta, Renata Podlipská/Petra Slaninová/Ivana Jirešová, Jaromír Holub/Bronislav Kotiš, Emilly Ann Janečková/Mia Klimková/Natálie Nemcová a taneční company

Procházka slavnými muzikály / 12.6.2022 / Arcibiskupský zámek v Kroměříži / 16:00 
Romantický podvečer s největšími muzikálovými hity v podání manželů Králových. Vydejte se s námi na procházku rozmanitým světem muzikálu od Broadwaye přes Londýn až k nám do Brna.  Zazní písně z oceněných světových muzikálů i českých filmových hitů. Uslyšíte písně z muzikálů West Side Story, Kabaret, Hello Dolly, Donaha, My Fair Lady, Kdyby tisíc klarinetů, Noc na Karlštejně, LaLaLand a další... 
Hrají: Petra Králová a Radovan Král 

Kvítek mandragory / 12.6.2022 / Arcibiskupský zámek v Kroměříži / 20:00
Zažijte romantický večer plný humoru a zároveň i premiérové uvedení koncertní verze úspěšného muzikálu, který vyprodával sály divadla Broadway velmi dlouho. Nenechte si ujít jedinečnou možnost se pobavit, hodit své starosti za hlavu a zazpívat si s námi písně jako Dlouhá noc, Sladké mámení, Copacabana a mnohé další.
„Kvítek mandragory je projektem, který využívá těch nejkrásnějších a nejlepších písniček Heleny Vondráčkové jak z tuzemského, tak zahraničního repertoáru. Kvítek Mandragory, což je písnička Heleny Vondráčkové z šedesátých let, u nás představuje diamant, o který se hraje. Jakým způsobem, to prozrazovat nebudu,“ říká režisér Radek Balaš.
Hrají: Miroslav Etzler, Richard Genzer, Bronislav Kotiš, Michaela Novotná, Veronika Zelníčková, Nelly Řehořová

Související fotografie