Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kde a kdy v našem regionu rozsvítí vánoční stromy?

24.11.2020

Přinášíme ucelený přehled rozsvícení vánočních stromečků v našem regionu. Chybí akce i vás? Napište nám na redakce@radiokromeriz.cz!

Kroměříž
Na Velkém náměstí v Kroměříži už stojí vánoční strom. Jedná se o smrk pichlavý. Strom se rozsvítí ve čtvrtek 26. listopadu v 16:30 až 17:00 hodin. Rozsvícení kroměřížského vánočního stromu letos proběhne on-line. Rozsvícení bude možné sledovat na této facebookové události (Rozsvícení vánočního stromu 2020) ZDE, na facebooku Město Kroměříž - oficiální stránka ZDE, na webu města ZDE

Hulín
Slavnostní rozsvěcení Vánočního stromu města Hulína bude letos „online.“  Zájemci budou moci sledovat tuto tradiční událost prostřednictvím kamerového přenosu, který bude vysílán na webových stránkách města www.hulin.cz ZDE a facebookových profilech města ZDE a Městského kulturního centra ZDE. Rozsvěcení vánočního stromu je naplánované na pátek 27. listopadu, program bude zahájen v 16.50 hodin. Rozsvícení vánočního stromu doprovodí program, jehož součástí bude promítání fotografií z těchto akcí z minulých let. 

Otrokovice
Obyvatelé mohou sledovat tuto událost ze svých domovů prostřednictvím streamového přenosu v pátek 27. listopadu v 17 hodin. Sice nebudeme organizovat žádný kulturní program, zato lidem vynahradíme zrušený ohňostroj. Začneme z kostela sv. Vojtěcha, kde společně promluvíme s místním farářem, následovat bude ohňostroj a na závěr bude rozsvícen vánoční strom před BESEDOU. Lidé mohou tuto událost sledovat na YouTube, na Facebooku ZDE a webových stránkách města ZDE. Odkaz bude aktivní těsně před zahájením akce ZDE

Zlín
Vánoce se letos Zlínu nevyhnou, budou však jiné, než bývalo zvykem. V ulicích města a na náměstí Míru je již nainstalováno vánoční osvětlení, nazdoben je i vánoční strom, který se rozsvítí z důvodu vládních nařízení bez účasti veřejnosti. Vánoční strom letos poprvé rozsvítí primátor města Zlína Jiří Korec v neděli 29. listopadu netradičně prostřednictvím webových stránek ZDE a sociálních sítí města nebo Mobilního rozhlasu ZDE

Chropyně
Obec vánoční rozsvícení stromu za účasti veřejnosti zrušilo.

Uherske Hradiště
Vánoční strom se rozsvítí první adventní víkend, podobně jako všechny prvky vánoční výzdoby v Uherském Hradišti. Další informace jak proběhne rozsvícení, přesné datum a čas  město nechce zveřejnit.

Kojetín
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí plánují 27.11.2020 od 16:00 hodin bez účasti veřejnosti.  

Holešov
Zahájení adventu v Holešově proběhne v sobotu 28. listopadu. Od 10,00 hodin bude ve volně přístupných prostorech nádvoří zámku ke zhlédnutí výstava Betlémy za sklem. V 17.30 hodin se tradičně rozsvítí městský vánoční strom, kašna na náměstí a adventní výzdoba města. V rámci opatření doporučujeme obyvatelům města a našeho regionu, aby v tento okamžik rozsvítili svíčky nebo adventní výzdobu ve svých oknech a nescházeli se ve větším počtu na náměstí.  Tradiční vánoční trhy se na náměstí Dr. E. Beneše uskuteční, jakmile to epidemiologická situace dovolí.

Kvasice
Obec rozsvítí strom 29. 11. 2020 0:00 

Přerov
Vánoční strom na Masarykově náměstí rozsvítí první adventní neděli 29. listopadu, přesný čas ale sdělovat město nechce, aby se na místě nesrocovali lidé. Od stejného dne budou na Masarykově náměstí rovněž stánky, nabízející punče, svařená vína, bramboráky, spirály a další pochutiny, ovšem zákazníci si je tu budou moci pouze zakoupit v „okénkovém režimu“ - tedy vyber, zaplať, odejdi.

Prostějov
Dvanáctimetrový štíhlý smrk z obce Lipová stojí na náměstí T. G. Masaryka. Rozsvícení je plánováno na pátek 27. 11. 2020. Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením neproběhne rozsvícení stromu oficiálně, resp. s kulturním programem.