Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Novinky od Karla Gotta a Kryštof ve vysílání rádia Kroměříž

04.11.2020

Letos začínají Vánoce o trochu dříve! Kapela Kryštof vydává společnou píseň s Karlem Gottem a vy ji uslyšíte několikrát denně na Radiu Kroměříž až do Vánoc! Nalaďte si nás. 

Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli píseň s Karlem Gottem.

Nyní plní dohodu, kterou Richard měl s Karlem a jeho rodinou, a společnou píseň po názvem Vánoční vypouští do světa. Scénář a režie výpravného videoklipu si vzala na starost Karin Krajčo Babinská, která přiznává, že to nebylo tak jednoduché. 

„Nechtěli jsme, aby to byl vánoční kýč, ale možná nakonec je,“ říká režisérka filmového videoklipu, do něhož obsadila kromě manžela Richarda Krajča a tří jejich dětí také výjimečné herecké tváře Ivu Janžurovou, Aloise Švehlíka, Danu Batulkovou, Pavla Rímského a Lucii Štěpánkovou. Videoklip s písní Vánoční vychází 5. listopadu v 9 hodin.

„Vánoční je pro nás s kapelou něco nového a výjimečného, nejen díky spojení. Vánoční píseň má člověk cca jednou za kariéru,“ říká Richard Krajčo a dodává: „Toužili jsme po písni, která se bude zjevovat pokaždé o vánočních svátcích, ale zároveň se vyhnout všem klišé. Samozřejmě nevíme, jestli se nám to podařilo, ale fanoušci nám to určitě prozradí.“

Píseň Vánoční vznikla těsně před duetem Srdce nehasnou, který pro Karla Gotta a jeho dceru Charlottku, napsal taktéž Richard Krajčo. „Za Karlem Gottem jsem s písní Vánoční přišel a svěřil se mu, že jsem napsal text, kde hraje významnou roli, a tak mě napadlo, že by se v ní mohl i objevit. Jemu se to naštěstí zalíbilo, a tak jsme se kdysi dali dohromady. A on pak asi po týdnu zavolal s jeho ženou Ivankou zpátky, a kromě toho, že souhlasil, abychom spolu nazpívali Vánoční, mě poprosil, jestli bych nezkusil napsat píseň pro něj a pro Charlottku,“ vzpomíná frontman kapely Kryštof.

Udělali jsme spolu takovou dohodu, že nejdřív půjdou ven Srdce nehasnou a tuhle píseň pustíme až rok poté, co mezi námi Karel nebude, aby v podstatě i další Vánoce strávil s námi. A teď přišel ten čas,“ říká Krajčo a rozpovídá se o Karlu Gottovi jako o symbolu českých Vánoc, jehož písně každé Vánoce zní ze všech domácností i stánků se svařákem.

Související fotografie