Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu a Jitkou Hrdličkovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

1461 kusů hamburgerů se snědlo na Burger festu, bylo u toho i Rádio Kroměříž

08.10.2019

V sobotu 5. října se již podruhé pořádal v centru Kroměříže „Malej burger festival“. Farní ulici i přilehlý park zaplnily se svými dobrotami desítky stánkařů a stovky jejich natěšených příznivců. Od dlouho plánované akce nikoho neodradilo ani nepříznivé počasí. Pohotové „zastřešení“ těsně před začátkem místo proměnilo doslova v „Kroměříž pod jednou střechou“.

Přítomní tam nejen hodovali. Měli možnost zhlédnout taneční vystoupení skupiny Dance Power z umělecké školy D Music, soutěž v pojídání chilli papriček a burgerů a také exhibici jedlíka Radima Dvořáčka. Tomu na snědení dvou a půl kilového hambáče stačilo pouhých sedm minut a čtrnáct vteřin. Pro milovníky zlatého moku pak byla připravena „škola čepování“ s mistryní v tomto oboru, paní výčepní Nicol Bahrovou a pro obdivovatele rychlých kol výstava vozidel z 1. rallye Kroměříž.

Před setměním na chvíli všechno utichlo. To Mirek Karásek, moderátor akce ze spolupracujícího Rádia Kroměříž, právě na pódiu vyhlásil hlasováním návštěvníků nejlepší hamburgery soutěžního dne. Vítězem se stal tým „Musilovy prasata“ z Kvasic…

V průběhu sobotního festivalu bylo zakoupeno 1461 kusů oblíbené pochoutky. To je nádherný dvojnásobek loňského prodeje. Plán na příště je tedy jasný. 

Takže ahoj za rok! Ve stejnou dobu a na stejném místě. Tým Malého Burgr Festivalu.

Foto a text: Tomáš Král

Související fotografie