Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Pivovar Litovel: dvě moravské kapely „uvařily“ letní hit k Černému Citronu

07.08.2019

I na Radiu Kroměříž můžete slyšet novou - moravskou letní písničku „Všude dobře, u nás nejlépe“. Pod taktovkou Pivovaru Litovel ji složily dvě moravské kapely z Moravy – v hanáčtině zpívající Stracené Ráj a punkrockoví 3day z Uherského Hradiště.

Píseň dotváří kampaň pro pivní mix Černý Citron, která nese podtitul U nás se rodí hity. Stejně jako pivní mix v sobě spojuje chuť hořkého černého piva a osvěžujícího citronu. Oslavuje letní pohodu, osvěžení v horkých měsících a pospolitost s blízkými. „Chtěli jsme, aby se nové písničce dostalo u jejích posluchačů stejného úspěchu, jaký každoročně zaznamenává Černý Citron. Proto jsme se rozhodli, že tento pivní hit podpoříme také hudebním doprovodem,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Hudební novinka vznikla díky přátelskému propojení dvou kapel, které se věnují odlišným stylům. Fanoušci si jejich společný muzikální kousek mohou už teď poslechnout na YouTube. Půlka textu je nazpívaná v hanáckém dialektu, druhá půlka v češtině.

Dvě kapely, dvě složky Černého Citronu

Pro pětičlenný band Stracené Ráj, který se na české scéně pohybuje od roku 1993, jde o premiéru. „Těší nás, že si vyzkoušíme jiný způsob hudební tvorby, se kterou jsme zatím neměli moc zkušeností. Písničkou navážeme na několikaletou spolupráci s litovelským pivovarem,“ popisuje zpěvák kapely Stracené Ráj Marek Ošťádal.

Každá ze zpívajících kapel představuje jednu ze základních složek Černého Citronu. Stracené Ráj hrají směsici folku, metalu a blues, které sami říkají „hanácké bigbit“. Skupina se skládá ještě ze dvou kytaristů, bubeníka a klávesisty. Pro svůj osobitý tvrďácký styl reprezentuje hořkost, říznost a svéráznost piva.

Skupina 3day má také pět členů – dva kytaristy, jednoho baskytaristu a jednoho hráče na buben. O zpěv se stará zpěvačka Zuza, která je zároveň jediným ženským elementem celé sestavy.

Na české scéně se kapela pohybuje od roku 2013. Svou mladostí ztělesňuje letní energii a svěžest piva Černý Citron. „Po telefonátu, zda bychom nechtěli spolupracovat na letním šlágru pro litovelský pivovar, jsem neváhal ani chvíli. Muziku děláme pro lidi a jsme rádi, když se celá planeta houpá s námi v rytmu. Samozřejmě odměnou jsou stále noví fanoušci, jejichž přízeň nás tlačí kupředu,“ doplňuje Erik Schneider, vedoucí kytarista z 3day.

Pivovar dlouhodobě podporuje region

Nová písnička „Všude dobře, u nás nejlépe“ doprovází kampaň k pivnímu mixu Černý Citron, který vaří Pivovar Litovel. V jeho historické varně se odehrává i video z natáčení. Letní hit „Všude dobře, u nás nejlépe“ zazní i na 15. ročníku hudebního festivalu Litovelský Otvírák, který se uskuteční v sobotu 10. srpna v areálu Pivovaru Litovel.

Související fotografie