Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu s Alčou Vitochovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Radio Kroměříž se aktivně zúčastní Drtivé porážky, chystá se i RockOpera Vymítač

08.08.2019

Máte rádi adrenalinové zážitky a jste soutěživí? Potom si v diáři výrazně vyznačte sobotu 24. srpna. Tým rádia Kroměříž se zapojí do Drtivé porážky, kterou mediálně podporuje.

Kroměříž se stane dějištěm mimořádné adrenalinové show inspirované oblíbenou televizní soutěží Wipe out. Pokud jste tento pořad sledovali a napadla vás myšlenka vyzkoušet si jednotlivé disciplíny na vlastní kůži, kroměřížská Drtivá porážka nabízí jedinečnou příležitost. Pionýrská louka se totiž v sobotu 24. srpna promění v arénu plnou překážek, soutěží, napětí a zábavy pro týmy i jednotlivce. 

Rádio Kroměříž je mediálním partnerem této akce, které se aktivně zúčastníme.

Od 10:00 do 18:00 si každý návštěvník Pionýrské louky může vyzkoušet nejrůznější překážky, nafukovadla a další atrakce. Večer pak od 20:30 zakončí koncertní verze rockové hororové opery Vymítač, kde v titulní roli vystoupí zpěvák Kamil Střihavka.
 
Některé překážky Drtivé porážky budou přístupné dětem od tří let, další budou pro dospělé a mládež starší patnácti let. Zábavné atrakce budou ale připraveny i pro nejmenší děti. Vstup na Pionýrskou louku bude z Kojetínské ulice. Děti do výšky jednoho metru mohou na akci zdarma, ostatní zaplatí 100 korun. Mohou si pak užívat všech atrakcí bez dalších poplatků. V prostoru určeném pro občerstvení, odpočinek a relaxaci si návštěvníci mohou rozložit deku či postavit stan.

Akci zpestří klání osmi týmů, které se přihlásily do soutěže kolektivů. „Přihlášky byly uzavřeny, počet týmů je definitivní. Jedná se o pětičlenná smíšená družstva, startující jsou starší patnácti let. Utkají se na vybraných nafukovacích překážkách a dalších atrakcích v silových, dovednostních a týmových disciplínách,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu, který je pořadatelem Drtivé porážky i večerního koncertu.

Opera Vymítač

Výpravná živá show souboru RockOpera Praha, nabídne skvělou rockovou hudbu, světelnou a ohňovou show, ale také fyzické divadlo, pole dance, akrobacii na šále či bojové umění.

Příběh je inspirovaný starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamním kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných historek. Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě Vymítače nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.

Lístky na rockovou operu lze zakoupit v předprodeji na pokladnách Domu kultury v Kroměříži a v síti Ticketportal, cena je 450 korun. „V případě vytrvalého deště se Vymítač přesune na Velké náměstí. Co se Drtivé porážky týká, vstupenky budou k dispozici pouze na místě. Pokud by nám totiž nepřálo počasí a Pionýrská louka by byla podmáčená, akce by musela být zrušená,“ uzavřela Nehodová.Související fotografie