Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Rozhovor se spisovatelkou Blankou Fišerovou, ve středu 15. května

14.05.2019

Zázraky se nedějí jen v jejích knihách, sama si je vytváří ve svém životě. Blanka Fišerová je spisovatelka, která po sobě nechce zanechat jen slova. Posluchačům Radia Kroměříž se představí už tuto středu v 9 hodin. Nalaďte si nás a poslechněte si rozhovor o tom, jak vydávat knihy po svém, založit vlastní nakladatelství, fascinovat dospělé i děti knihou o zdravé stravě a mít chuť plnit sny nejen sobě, ale i těm kolem sebe. Blanka Fišerová je spisovatelka, která se neschovává za svými knihami, ale nabaluje na ně další své projekty. Povíme si o nich. 

Kdo je Blanka Fišerová? 
Blanka Fišerová je spisovatelka a dramaturgyně. Spolupracovala na více než 50 divadelních inscenacích a dva roky vedla činohru Slezského divadla Opava. Získala dvě nominace na Cenu Alfréda Radoka za nejlepší původní dramatický text. Je autorkou básnických sbírek V bílém a Zlodějky lžiček, kterou odborná porota Památníku národního písemnictví zařadila mezi třináct nejkrásnějších knih roku 2015 v oboru krásná literatura. Pohádkovou knihu O Holčičce s kouzelnýma nohama vydalo v roce 2017 Nakladatelství Albatros. V září 2018 založila vlastní artové nakladatelství Blízko. Píše blog, kde velmi otevřeně píše o své životní cestě, autenticitě a své tvorbě. Je to takový intimní život spisovatele v kostce. 

Peníze nejsou vše a nápady za milion 
Blanka Fišerová nedělá věci pro zisk a nenechá se odradit katastrofickými scénáři. Založení vlastního nakladatelství ji stojí hodně financí i úsilí, ale jak říká: ,,raději budu více investovat, než peníze získávat. Nechci ustupovat z vlastních představ, ani omezovat kreativitu výtvarníků i nápady grafiků, dávat limity vizím, které mohou představovat nákladnější realizaci a vyšší investic do knihy. Nemám velkolepé plány, ale vím, kam směřuji. Chci, aby po mně něco hmatatelného a hodnotného zůstalo." O jejích vizích a nápadech si povíme ve středu v 9 hodin na Rádiu Kroměříž. 

Související fotografie