Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax s Matějem Neradilkem

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Maškarní bál byl letos ve znamení parádních masek a dobré nálady

31.03.2019


Že by se maškarní alias karnevaly neměly pořádat jen pro děti, o tom svědčí Maškarní bál Rádia Kroměříž, který se konal 23. března v Kroměříži. Zakončil tak v odlehčeném duchu celou plesovou sezónu. Doslova vyblbnout se přišlo přes čtyři stovky dospělých, a hosté se snažili přijít v opravdu výjimečných kostýmech. Rádio Kroměříž uskutečnilo svůj již třetí Maškarní bál. Zábavný ples byl odstartován v roce 2017 oblíbenou slovenskou kapelou No Name. Letošní ročník patřil jiné slovenské legendě - Vašo Patejdlovi. 

Cenu o nejlepší kostým vyhráli manželé z Doby ledové 

Jak šlo vidět, přípravu kostýmu nebrali hosté jako povinnost, ale skvělou zábavu, se kterou si dali opravdovou práci. Večerem hosty provázely moderátorky Rádia Kroměříž - Jitka Hrdličková a Kamila Krátká, které v závěru večera vyhlásily ty nejlepší masky. Nejvíce populární dvojicí se stali manželé z Doby ledové, kteří vybojovali první místo, druhé získala pohádková sestava: Měsíčník, Slunečník, Větrník a Večernice, třetí místo patřilo akčním zlodějkám. Z parketu doslova nešla přehlédnout hříva March tančící s Homerem, k nakousnutí byla i dvojice ala Anglická snídaně. Celý večer bedlivě pozoroval detektiv Columbo. 

Akční zlodějky málem unesly zpěváka Vašo Patejdla

Hlavní hvězdou večera byl oblíbený slovenský zpěvák a textař Vašo Patejdl, který přijel zazpívat své hity jako Voňavky dievčat, Ak nie si moja, a mnohé další. Zazněly i hity z Elánu - Kaskadér a Voda čo ma drží nad vodou. Po skandování se Vašo Patejdl vrátil zpět i s přídavky. To ještě nevěděl, že ho poté čeká přepadení v šatně. Ukrást si ho totiž jenom pro sebe chtěly zlodějky v černém. 

V tombole mohli hosté vyhrát krásné šperky i víkend v lázních 

V programu nechyběly mažoretky LEXY, a po nich vystoupily jejich mámy alias MAMiLEXY! :) Jako každý rok i letos mohli odejít hosté se skvělou fotkou z královského fotokoutku. Rádio Kroměříž děkuje všem partnerům, kteří přispěli do tomboly krásnými cenami. Hlavní cenou byl letos luxusní zážitkový víkend v lázních Tree of life. V tombole mohli hosté vyhrát také tablety, sud piva, krásné šperky, a mnoho dalších cen v celkové hodnotě 150 000 korun.

fotogalerie z královského fotokoutku ZDE


HLAVNÍ PARTNEŘI PLESU:

Prodej a servis vozů Citroën, servis vozů Subaru. Kotojedy 53 - www.mservis-citroen.cz

Exkluzivní partneři plesu:

Optika Fénix, kvalitní optik v samotném centru Kroměříže. Najdete nás Riegrově náměstí naproti kostela. www.optikafenix.cz


Partneři plesu:
ZALOŽEN 1872. V Přerově se vaří a pije dobré pivo téměř tisíc let, jak dosvědčují četné písemné prameny k dějinám tohoto starobylého města. V současné době se v Přerově vaří pivo pod značkou ZUBR, která je představitelem produktu vysoké kvality a nezaměnitelné, vyvážené chuti, vysoce oceňované odborníky i spotřebiteli. Použití tradičních technologií spodního kvašení řadí produkty značky ZUBR mezi představitele tradičních českých piv, která konzumenti označují jako „piva českého typu“. Kvalita a chuť dodnes přinášejí produktu úspěch. V průběhu let 1995 – 2014 získalo pivo ZUBR přes 50 ocenění v prestižních degustačních soutěžích, mezi které se řadí Zlatý pohár PIVEX, České pivo, švédský Beer and Whisky festival či německá soutěž European Beer Star. Získaný počet medailí je v rámci České republiky ojedinělý a nemá konkurenci. Výborná pověst piva se zubrem ve znaku je příslibem do budoucnosti.
Více na www.zubr.cz


Držitel titulu Zlatá Evropská pivní hvězda za pivo Litovel Premium. 
Pivovar Litovel byl založen roku 1893 jako Rolnický akciový pivovar se sladovnou v Litovli. Ve svém podtextu měl ještě přívlastek - ryze český vlastenecký. Je pokračovatelem tradic vaření piva, které sahají až do r. 1291. Od počátku byl  v českých rukou a není tomu jinak ani dnes. Snad právě proto se zde vaří pivo klasickým způsobem. Znamená to, že se dodržují osvědčené technologické postupy: pivo se vaří na danou stupňovitost, hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích na spilce a následuje dlouhé zrání tzv. dokvašování v ležáckém sklepě. Zpracovávají se  vysoce kvalitní domácí suroviny. Nepoužívají se urychlovací procesy s následným ředěním, umělým dobarvováním a dosycováním CO2. To vše má velký vliv na skutečnou kvalitu piva.  S litovelským pivovarem je spjato jméno našeho nejslavnějšího zápasníka všech dob Gustava Frištenského, který v pivovaře bydlel a dokonce v pivovarském parku i trénoval. Jeho manželkou byla totiž dcera prvního litovelského sládka Josefa Elledera.
Královské pivo Litovel je „skutečná klasika“ oceňovaná  odborníky z oboru pivovarnictví na nejprestižnějších anonymních soutěžích a výstavách doma i v zahraničí.
Více na www.litovel.cz


Související fotografie