Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax s Matějem Neradilkem

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Festival IQ Play: chytré hračky na dosah ruky v Kroměříži

25.03.2019


V Kroměříži se chystá Festival IQ Play, herna plná zajímavých her a hraček, logických her, stavebnic, smyslových hraček a Montessori pomůcek. Nebude chybět ani koutek pro nejmenší děti. Festival IQ Play se bude konat v Domě kultury v Kroměříži, od 30. 3. do 1. 4. 2019. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin. Sál Domu kultury se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her.

Na návštěvníky čekají společenské deskové hry a jejich zvětšeniny, ale také smart hry pro jednoho hráče. Stavebnicová zóna bude plná stavebnic z nejrůznějších materiálů a i méně známých stavebnic. Baby zónu pak budou tvořit smyslové hračky, obří stavebnice, logické skládačky a Montessori pomůcky.

Edukativní hračky podporují u dětí kreativitu, jemnou motoriku, představivost, strategické a logické myšlení

„Těší nás vzrůstající zájem o tento festival. Na dětech je vidět radost z nových zážitků a v zápalu hry dokážou zapomenout i na své tablety a mobilní telefony. Edukativní hračky podporují u dětí kreativitu, jemnou motoriku, představivost, strategické a logické myšlení. Na festivalu mohou zůstat celé hodiny.  Formát akce nemá obdobu v celé republice. Návštěvníci se tak mohou za krátkou chvíli naučit spoustu nových her od výrobců z ČR i ze zahraničí. Na festivalu jsou vždy lektoři, kteří rádi pravidla her vysvětlí,“ uvádí Věra Stojarová, organizátorka festivalu.

Formát Festivalu IQ Play se v Kroměříži bude konat podruhé. Před pár lety se těšil velkému zájmu, tak se po nějaké době zase vrací. Se vzdělávacími hračkami se tak rodiče s dětmi mohou setkat na různých místech zlínského kraje. 

Vstupné bude jednotné: 50,- Kč, rodinné pak 150,- Kč

Organizátorem Festivalu IQ Play je spolek Inspirace Zlín, z. s., mediálním partnerem Radio Kroměříž 


Související fotografie