Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Projekt 450ml NADĚJE podporuje i Radio Kroměříž, přidejte se

19.03.2019

Akce na nábor bezplatných prvodárců krve z Kroměřížska proběhne na Transfúzním a hematologickém oddělení Kroměřížské nemocnice ve dnech 19. a 20. 3. 2019 vždy v době od 6:00 do 9:00 hodin.

Tuto akci mediálně podporuje Radio Kroměříž - přidejte se i VY! 

Projekt 450ml NADĚJE

Je primárně zaměřen na získávání bezplatných prvodárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice.

Projekt vznikl v Břeclavi kde se akce s názvem 450ml NADĚJE konala jednou ročně. Projekt reagoval na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných novodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky.

Od září 2018 má za sebou několik úspěšných akcí. Rekord v počtu prvodárců zatím padl 17. 1. 2019 v Uherském Hradišti, kam během pěti hodin přišlo neuvěřitelných 130 prvodárců (průměrně za 1 měsíc zaregistrují asi 50 nových dárců).
Aby byly tyto akce úspěšné pomáhají také regionální partneři akcí, kteří provodárcům věnují ať drobné, větší nebo velké dárky.

Celorepublikovým partnerem projektu 450ml NADĚJE je společnost BALONY.EU, která na každé akci věnuje pro jednoho prvodárce let balonem.

Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud (a ještě dlouho bude) nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité.

V ČR každé tři sekundy někdo potřebuje krev, v průměru dostane každý občan 5 x za život transfuzi krve a 14 x lék vyrobený z krve.Související fotografie