Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Železniční speciál Radia Kroměříž, již tuto středu

07.11.2018

Radio Kroměříž již tuto středu 7. listopadu chystá železniční speciál, který poslouchejte mezi 9. a 10. hodinou. 
Dozvíte se, proč a kam jet vlakem ze zlínského kraje na hory? Kde získáte speciální slevy. 
Pozveme vás na jedinečnou Mikulášskou jízdu, která se bude konat v sobotu 1. prosince z Valašského Meziříčí. 

Navíc budeme soutěžit o novou, unikátní knihu Historie státních drah 1918 – 2018. Poslouchejte železniční speciál ve středu 7. listopadu od 9. hodiny na Radiu Kroměříž. 
======================================
Kniha „Historie státních drah 1918 – 2018“ popisuje vznik a fungování železnice v období od samotného vzniku československého státu 28. října 1918, přes období první republiky, Protektorátu Čechy a Morava, Slovenského státu, poválečného období do roku 1948, socialistické epochy 1948 – 1989, fungování v České a Slovenské Federativní republice a období samostatného českého a slovenského státu po roce 1993. Historie Československých, Českých a Slovenských státních drah v uplynulých sto letech je zasazena do společenských, politických i hospodářsko-ekonomických souvislostí.

V devíti kapitolách se seznámíte s minulostí, přítomností a vizemi budoucnosti české i slovenské železnice. Každá kapitola obsahuje popis budování železniční sítě, správy státních drah, poměru státu a železnice, statistky, krátké medailonky vybraných vozidel a osobností v dané době. Kniha obsahuje řadu zajímavých, často dosud nepublikovaných záběrů, reprodukcí a map. Publikace má populárně naučný charakter založený na kombinaci studia literatury a pramenů. Zcela unikátní je poprvé publikovaný seznam ministrů, do jejichž kompetence železnice v období let 1848–2018 spadala.

Foto: ilustrační, text ČD