Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sazavafest: Karel Gott nechtěl odejít z podia - poslechněte si rozhovory

31.07.2018

"Už mám padat?", s touto otázkou zakončoval své velkolepé koncertní vystoupení mistr Karel Gott na Sázavafestu. Nejen, že tradičně skvěle pobavil svým osobitým humorem, ale tisícovky lidí hlavně rozezpíval na své nestárnoucí hity. Nechyběla Včelka Mája, Lady Carneval, či jeden z největších hitů Být stále mlád.

Radio Kroměříž na tomto festivalu vyzpovídalo řadu známých osobností.
Rozhovory si poslechněte mezi 9. a 10. hodinou.
Pondělí 30. 7.  Jirka Macháček z Mig 21
Úterý 31. 7.  Jaroslav Uhlíř
Středa 1. 8.  Igor Timko z No Name
Čtvrtek 2. 8. Miro Žbirka

Sázavafest 2018 skončil nad očekávání. Produkce devětasedmdesátiletého interpreta měla původně trvat přibližně hodinu, ale nakonec se o něco prodloužila. Božský Kája vystoupil na tomto festivalu poprvé, byť se akce konala již po osmnácté. "Konečně jste si mě všimli", poznamenal Karel Gott. 

Sázavafest byl i letos plný hvězd. Již ve čtvrtek nadchla kapela Kryštof, která měla prodloužené vystoupení s patřičným velkolepým aplausem a není se čemu divit. Kromě dvou festivalů (jeden z jich je Sázavafest) kapela letos mimo Kryštof kemp nekoncertuje. Následovali Mandrage, ale i Anna K. 

Páteční program patřil Lenny, Mekymu Žbirkovi, kapelám Mig 21 a No Name. Sobotní program pak vyvrcholil vystoupením Karla Gotta, Vojty Dyka a B-Side Bandu, Ewy Farne, kapel Jelen, či Monkey Business, ale i zahraničním hostem, rodákem z Aucklandu na Novém Zélandu, Grahamem Candy. Společně s producentem a DJ, který si říká Alle Farben, napsali hit She Moves (Far Away), jenž je proslavil v Německu i v dalších zemích západní Evropy. 

Největší zklamání však zaznamenal raper Rytmus. "Jednak přijel pozdě a jeho show byla utrpením, proto asi skončila o půl hodiny dříve," řekla fanynka Karolína Nová. 

Zkrátka o tři dny zábavy, ať už po stránce bohatého doprovodného programu, či skvělé česko-slovenské muziky bylo postaráno. Sázavafest už teď připravuje další ročník, těšit se můžete opět poslední červencový víkend roku 2019. 


Související fotografie