Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Květinová procházka první republikou na výstavě FLORIA LÉTO 2018

12.08.2018


Na kroměřížském výstavišti proběhne od 9. do 12. srpna již 42. ročník celostátní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře – Floria Léto 2018. „V rámci oslav české státnosti zavedeme návštěvníky do první republiky, tedy do období, které symbolizuje nonšalantnost, eleganci a gentlemanství,“ uvedl manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Můžete se těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici ptactva nebo zemědělské techniky

Kromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí. Návštěvníci si během celé výstavy samozřejmě mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu.

Organizátoři letos spolupracují s Květnou zahradou

Při letošním ročníku výstavy Floria Léto se organizátoři rozhodli nabídnout návštěvníkům ještě více zážitků, a proto přistoupili ke spolupráci s jedinečnou Květnou zahradou v Kroměříži, kde bude souběžně s výstavou Floria Léto probíhat festival barokní kultury – Hortus Magicus. Obě dvě akce zahájí mimořádný koncert barokní hudby v kostele svatého Jana Křtitele ve čtvrtek 9. srpna od 19 hodin.

Výstava se tentokrát rozšíří i za brány výstaviště

Květinová výstava se i letos rozšíří mimo brány výstaviště. Přední čeští aranžéři vyzdobí kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele, kostel Nanebevzetí Panny Marie a barokní kapli Bolestné Panny Marie u sv. Mořice. Pro návštěvníky bude po celou dobu výstavy připraven bezplatný kyvadlový autobus, který bude v pravidelných intervalech jezdit na trase Výstaviště Kroměříž – Květná zahrada – Masarykovo náměstí (kostel sv. Jana Křtitele). Své celodenní jízdy autobus vždy zahájí a zakončí na autobusovém a vlakovém nádraží v Kroměříži.

Čeká vás i doprovodný hudební program

Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program. Ve čtvrtek návštěvníky zaujme nebývalé vystoupení americké skupiny Czech & Then Some Polka. Jde o česky zpívající kapelu z Texasu tvořenou z českých emigrantů. Kapela se zaměřuje na hudební styly polka, waltz a country. Kapelu doprovodí pěvecké duo Eva a Vašek, která na výstavě samostatně vystoupí i v pátečním programu. Sobotní poledne bude patřit Petře Černocké a v neděli se návštěvníci mohou těšit na velmi úspěšného interpreta Karel Gott Revival Morava.

Cestující Českých drah do Hulína nebo Kroměříže mají druhé zakoupené základní vstupné zdarma. 

Floria Léto 2018 se bude konat na Výstavišti Floria Kroměříž od 9.do 12. srpna 2018, otevírací doba každý den od 9:00 do 17:00.

Základní vstupné stojí 100 Kč na osobu. Rodinné a další zvýhodněné vstupné včetně kompletního ceníku naleznete na www.vystavistefloria.cz.

Doprovodný hudební program:

Mimořádný zahajovací koncert výstavy – živá barokní hudba v kostele svatého Jana Křtitele ve čtvrtek 9. srpna od 19:00.

Čtvrtek 9. srpna Czech & Then Some Polka spolu s Evou a Vaškem / 10:00 až 11.30 + 12:30 až 14.00

Pátek 10. srpna Eva a Vašek / 10:00 až 11.30 + 12:30 až 14.00

Sobota 11. srpna Petra Černocká / 11:00 až 12:00

Neděle 12. srpna Jaroslav Dolník / 11:00 až 13:00

Karel Gott Revival Morava / 13:00 až 14:00

Související fotografie