Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Výzva Radia Kroměříž: i se seniory si můžeme být blíž, PRODLOUŽENA!

18.04.2018


Rádio Kroměříž chce být blíž opuštěným seniorům v Kroměříži, a prodlužuje výzvu až DO KONCE DUBNA. Do studia nám tak dále můžete nosit drobné dárky a radosti, které potěší opuštěné babičky a dědečky v kroměřížských domovech pro seniory. Ve studiu už se nám kupí křížovky, vitamíny, dia oplatky, knížky, krémy, ubrusy i noční košile. Chcete i vy udělat dobrou věc a radost konkrétnímu člověku? 

Vykouzlete starším lidem úsměv na tváři a tyto věci přineste do studia Rádia Kroměříž na Tovačovského ulici v restauraci Scéna. Sbírka věcí bude následně rozdělena a předána do všech domovů pro seniory v Kroměříži. Upozorňujeme, že se nejedná o sbírku použitých věcí. Nejde tu o věc jako takovou, ale spíš o pocit překvapení. Za seniory děkujeme :-)

Stáří je tabuizované téma, přesto se dříve či později bude týkat každého z nás

Situace některých seniorů dnes není jednoduchá. Proto se spolek s názvem Ve vatičce, který Rádio Kroměříž podporuje, rozhodl pomáhat osamělým seniorům v Kroměříži žít plnohodnotnější život. Zmírnit jejich osamění a zlepšit kvalitu jejich života. Ať už jde o seniory, kteří rodinu nemají a žijí v domovech osamělý život, nebo jsou jejich rodinné vztahy bohužel špatné a nikdo za nimi nechodí. Poslání spolku je jednoduché: Nikdo by neměl zůstávat sám a je důležité, abychom byli schopni zabezpečit celou společnost a zmírnit osamělost mezi lidmi. 

Seniory v domovech trápí samota i nelehká finanční situace 

Dnes jsou senioři v domovech vděční za cokoliv. Ať už je trápí samota a k tomu přispívá fakt, že sestřičky v domovech často časově nestíhají a nemohou věnovat všem seniorům stejnou pozornost. Trápí je i finanční stránka. S životním minimem si toho nemohou příliš dovolit, a proto je jistě potěší, když jim něco praktického k nám do studia přinesete. Musíme myslet na to, že se samota a stáří bude dříve či později týkat každého z nás.

Věci budou následně rozdány seniorům v kroměřížských domovech důchodců. Poskytneme reportáž i fotografie.