Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Sportovní areál Pionýrská louka v Kroměříži se po letech dočká zvelebení

09.02.2024

Pionýrská louka v Kroměříži, nacházející se v bezprostřední blízkosti Podzámecké zahrady, se po letech dočká obnovy. Hejtmanství tu plánuje vybudovat nové moderní sportoviště i budovu zázemí. Využívat je budou nejen krajem zřizovaná Střední škola hotelová a služeb Kroměříž a další školy ale také sportovci a veřejnost. Záměr v pondělí 5. února schválila Rada Zlínského kraje.

„Předpokládané celkové náklady první etapy obnovy dosáhnou 42 milionů korun. Hlavním investorem bude Zlínský kraj. Vycházíme ze studie na obnovu Pionýrské louky, kterou nechalo zpracovat město Kroměříž. To se také bude na celé akci finančně podílet. Do jaké míry, to určí další naše společná jednání,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš.

V areálu Pionýrské louky kraj počítá s demolicí několika objektů a ploch, které už jsou v nevyhovujícím stavu. „Následně tu vybudujeme nové hřiště na hokejbal, multifunkční hřiště na volejbal a nohejbal, případně i badminton. Vyroste zde také nová budova zázemí, jejíž součástí bude i malé občerstvení a veřejné bezbariérové toalety. Provedou se i nezbytné úpravy inženýrských sítí a sadové úpravy,“ informovala radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová.

„V průběhu letošního roku by měla být zpracována projektová dokumentace na sportoviště. Samotné stavební práce pak plánujeme na příští rok,“ doplnil Zbyněk Fojtíček, radní Zlínského kraje pro investice.

Celý areál Pionýrské louky je prohlášen za kulturní památku, která je součástí památky UNESCO.

Zdroj: Zlínský kraj